Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Zwierzęta mojej duszy

22 listopada 2015
Comments off
1 853 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

”Wszelka gorycz i zapalczywość, i gniew, i krzyk, i złorzeczenie niech będą usunięte spośród was wraz z wszelką złością”. (List do Efezjan 4:31)  

Ja, kot Kuba, duszę mam siłą rzeczy z lekka zwierzęcą i jako że w Słowie jest sporo o zwierzętach, chętnie takie fragmenty studiuję. Kiedyś moim ulubionym był ten, że psy będą na zewnątrz (tak, tak, w końcu do psów podobni są pasterze, którzy na niczym się nie znają!). Teraz jednak nieco wydoroślałem i zamiast badać postępowanie Bożego ludu, swoją duszą się zająłem nieco wnikliwiej.

Moja pani powiedziała, że podstawą jest to, że we mnie mieszka Lew z Judy, więc mimo mojego lichego wyglądu mam pewien autorytet. Nie znaczy to jednak, żebym był w stanie pomyśleć coś sam z siebie i tylko z siebie. Pani szybko dodała, że ów Lew przebywa w duchu, a że w duszy mam różne animozje. Nie wiedziałem co to znaczy i czy to pochodzi  od  „animals”.  Pani kazała mi to wykorzenić i wyplenić, czym się gorliwie zająłem, jednak nie ukrywam, że spowodowało to dodatkowe rozczarowanie, bo wykorzeniać i wypleniać to ja chciałem na poziomie narodu, ufając, że niższe kondygnacje same się jakoś przeczyszczą!

Generalnie nie wierzę w ewolucję gatunków, jednak zadziwia mnie, jak szybko można przejść od stadium nieprzecedzania komara do stanu, gdzie słoń nadepnął ci na „duchowe” ucho. Pani mówi, że żaden to słoń, tylko zasmuciłem Ducha Świętego przez wyhodowany korzeń goryczy. Ale ja nic nie uprawiałem, sam wyrósł. Dotąd myślałem, że u mnie w duszy mieszka jedynie taka mała myszka, co boi się uciec.  Naturalnym dla kota jest pożreć mysz, ale nawet to trochę boli. Pani oczywiście uważa, że u mnie się sępy gnieżdżą (i znoszą jaja) i wąż (jeden z drugim). Jeszcze co? Pan Jezus na to mi się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie. Jednak mam polecenie uwielbiać regularnie Boga, aby wyplenić to tałatajstwo!

Comments are closed.