Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Wymiana liderów

4 maja 2015
Comments off
3 348 Odsłon

Tekst: Marcin Podżorski

Szykuje nam się wymiana liderów w kraju. Liderzy, którzy prowadzą ludzi na manowce, tracą rację bytu.

„Pan stwarza chmury burzowe i zsyła deszcz. On daje ludziom chleb i zieleń na polu. Lecz terafy mówią słowa mylne, a wróżbici mają kłamliwe widzenia. Sny, które tłumaczą są złudne, puste słowa ich pociechy. Dlatego ludzie włóczą się jak trzoda, błąkają się, gdyż nie mają pasterza. Przeciwko pasterzom zwraca się mój gniew, kozły ukarzę, gdyż Pan Zastępów ujmie się za swoją trzodą, za domem Judy, i uczyni z nich wspaniałego rumaka bojowego” (Zach. 10/1-3).

Powyższy fragment bardzo precyzyjnie opisuje świat wokół nas. Obraz ten składa się z trzech elementów: Po pierwsze jest na nim Dobry Bóg, które chce błogosławić swój lud. On jest zawsze chętny, żeby wspomóc ludzi.

Po drugie są tam zwykli ludzie, którzy nie doświadczają Boga, włóczą się jak trzoda bez pasterza.

Zobacz, co za sytuacja: Bóg jest chętny, żeby pomóc ludziom, a mimo to ludzie nie doświadczają go.

Czemu nie ma połączenia między tymi grupami? Bo pośrodku jest trzecia grupa, która uniemożliwia połączenie: przywódcy i liderzy, którzy mają prowadzić ludzi do Boga, a generalnie prowadzą na manowce. Niektórzy robią to z wygody, inni z ignorancji. Nie ma znaczenia. Na koniec ludzie lądują na pustyni.

Nawet jeśli ci liderzy próbują działać, to działają niewłaściwie. Kiedy mówią słowa rady – jest ona mylna. Kiedy prorokują – to mówią rzeczy nieprzydatne. Ich działanie jest nieadekwatne. Dlatego ludzie błąkają się jak owce bez pasterza.

Co w związku z tym zrobi Pan? Po pierwsze ujmie się za swoją trzodą. Po drugie, ukarze złych pasterzy. Jak ich ukarze? Po prostu pozbawi ich wpływu na owce.

Słowo Boże ostrzega nas, by niewielu zostawało nauczycielami. Właśnie dlatego, byśmy nie prowadzili ludzi na manowce.

Ostatnio, gdy przysłuchuję się różnym dyskusjom na forach internetowych, nachodzi mnie smutna refleksja: zwykli ludzie w różnych tematach, często bez podbudowy teologicznej, mają często zdrowsze poglądy  niż pastorzy czy liderzy. Oni jakby intuicyjnie wiedzieli, co jest prawdą a co nie.

W związku z tym, mogę powiedzieć, iż szykuje nam się wymiana liderów w kraju. Liderzy, którzy prowadzą ludzi na manowce, tracą rację bytu.

 

 

Comments are closed.