Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Ukraina

24 lutego 2014
Comments off
3 073 Odsłon

Tekst: Wojciech Wieja

Boże, zrób coś! A Bóg zerka na to i mówi: Kościele, zrób coś!

Błagam, błagam, błagam! Proszę, proszę, proszę! Boże, zrób coś w tej Ukrainie! Taką mniej więcej modlitwę usłyszałem w niedzielny poranek: Boże, zrób coś! A Bóg zerka na to i mówi: Kościele, zrób coś!

Bądźcie jak dzieci!

Mam w miarę dobrze wychowane dzieci i zazwyczaj pytają się, czy mogą to lub tamto. Kiedy jednak na stole są wystawione owoce lub słodycze, za którymi przepadają, to nie mogę oczekiwać od nich, że będą mnie błagać na kolanach, aż im pozwolę coś zabrać. Istnieje zasada, że jeśli coś jest na stole, to można to brać bez pytania.
Bóg sadza nas przed suto zastawionym stołem i chce, naprawdę chce, abyśmy brali garściami!

Wyroki Pana

Nie bądźmy niemądrzy w postępowaniu, ale ogłaszajmy wyroki Pana. Na hasło „wyroki” niejeden się skrzywi i pomyśli o sądzie, deszczu ognia i siarki lub szczelinie w ziemi, która pochłania bezbożnych. Ale nie w tym rzecz.

Śpiewajcie Panu, błogosławcie imię jego, zwiastujcie co dzień zbawienie jego! Głoście wśród narodów chwałę jego, wśród wszystkich ludów cuda jego! (Ps.96,2-3)

To tylko jeden z wielu przykładów wyroków Pana. Wyrok Pana dla Ukrainy brzmi: otwórzcie się drzwi tego narodu na zwiastowanie Ewangelii w imieniu Jezusa! Kościele, nie proś, nie błagaj, nie skomlaj! Ogłaszaj dzieła Pana w tym narodzie!

Mam przekonanie, że wielu z nas, kiedy pierwszy raz usłyszało o dramatycznych wydarzeniach w Kijowie, powzięło w sercu postanowienie, aby coś dla tej Ukrainy zrobić. Wielu jest i jeszcze będzie użytych przez Boga we wstawiennictwie, wysyłaniu darów, misji zakładania kościołów itd.

Wielu się wzbrania, ale Duch Święty mówi: Powstań! Powstań z poziomu użalania się nad sobą, że niegodny, że niedostatecznie święty itp. Diabeł wciska nam kity, że nie mogę przyjąć Wieczerzy Pańskiej, zafunkcjonować w darach Ducha, czy głosić Ewangelii, bo na przykład pokłóciłem się rano z żoną. Oczywiście lepiej by było się nie kłócić z nikim.

Ale dzięki łasce Bożej, krwi Jezusa, przebaczeniu grzechów mogę bez zażenowania ogłaszać wyroki Pana i proklamować zbawienie dla Ukrainy, zarówno zostając w domu, jak i jadąc tam na misję, jeśli Pan tak chce.

Jest jeszcze jedna charakterystyczna rzecz, która musi zostać zmieniona: narzekanie. W kontekście Polski narzekamy na „złodziei z Platformy” lub „moherowych oszołomów smoleńskich z PIS-u”, a w kontekście Ukrainy widzimy Janukowycza z jednej, a Tymoszenko z drugiej strony (co do epitetów, to zabrakło mi odpowiedniego słownictwa).

Jaskółką przemian niech będzie wybranie kaznodziei baptystycznego na funkcję pełniącego obowiązki prezydenta.

Kościół nie rozstrzygnie jednak zawiłości na najwyższych szczeblach ukraińskiej władzy. Kościół ma ogłaszać wyroki Pana, rok łaski, czas zbawienia w Jezusie, drzwi Ukrainy szeroko otwarte dla Ewangelii!

Comments are closed.