Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Ufaj PANU całym sercem

31 października 2016
Comments off
3 053 Odsłon

Mary_maleW czym pokładasz swoją ufność? Niektórzy pokładają swoją ufność w ekonomii, naukach ścisłych, lub w innych doczesnych instytucjach.

Czy mamy pokładać ufność w pieniądzach, ludziach, światowych przywódcach aby ratowali nas w czasach zamętu? W kim, lub w czym mamy pokładać ufność, kiedy rzeczy wydają się umykać naszej kontroli? Czy wiemy, czego Bóg tak naprawdę od nas oczekuje? Rzadko się uważa, że Bóg chciałby czegoś od nas. Czy ten Bóg, który ma wszystko, który panuje nad wszystkim i jest wszędzie, mógłby czegoś od nas chcieć? Bóg chce głębszej relacji z nami i chce abyśmy Mu ufali. Królestwa powstają i upadają, przywódcy przychodzą i odchodzą, a ludzie mogą zmienić się w jednej chwili. Tymczasem możemy być pewni, że Bóg nigdy nie zawodzi i On pragnie, abyśmy doświadczali tego osobiście.

W Ks.Przysłów 3:5-6 (NIV) jest powiedziane: „Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie! Pamiętaj o nim na wszystkich swoich drogach, a On prostować będzie wszystkie twoje ścieżki!”. W miarę, jak będziesz wzrastać na drodze z Bogiem, odkryjesz że Bóg dąży do tego, abyś przestał polegać na sobie, a zaczął polegać na Nim. Przyjdzie czas, kiedy będziesz czuł wielką bliskość Boga i wtedy poczujesz się mocny. Poczujesz, ze nic ciebie nie ruszy i wszystko zawsze pójdzie po twojej myśli. Ale co zrobisz, kiedy będziesz bezsilny i w nikim nie znajdziesz oparcia? Właśnie w takim czasie widzimy na kim możemy naprawdę polegać. Czy naprawdę jesteśmy poddani Bogu, a Jego Słowo mieszka w nas?

Niestety, nasze pojmowanie jest ograniczone i zazwyczaj nie wiemy wszystkiego. Czujemy się silni w kategorii naszych pojęć, zalet i umiejętności. Kiedy jednak sprawy wykraczają poza nasze możliwości i opuścimy strefę komfortu, własne umiejętności mogą nas zawieść. Właśnie dlatego Bóg chce, abyśmy zaufali Jemu, Jego Słowu i Imieniu. Mieć ufność to znaczy rzeczywiście zawierzyć i polegać na czymś. To znaczy rzeczywiście oprzeć się na czymś, co by nas chroniło i zabezpieczyło w niepewnych okolicznościach. Bóg chce być tą osobą, której my ufamy i na której polegamy. On wie wszystko, jest nieograniczony i jest w stanie być dla nas oparciem bez względu na to, co przechodzimy. To jest właśnie to, czego Bóg od nas oczekuje – abyśmy Mu zaufali.

Nadejdą kiedyś chwile, kiedy poczujemy jakby grunt usuwał się spod naszych stóp albo fale przelewały się nad naszym życiem lub otaczała nas ciemność. Przyjdą czasy, kiedy będzie nam się wydawało, że Bóg jest poza zasięgiem i nikt nam nie może pomóc. Zarówno Bóg jak i nieprzyjaciel będą przypatrywać się, co też wówczas wypowiadamy. Czy będziemy narzekać, oskarżać Boga albo się poddawać? Czy może będziemy się kierować swoim własnym rozumieniem sytuacji i to będziemy wyznawać? W takich momentach musimy zaufać Bogu z całego serca, ponieważ to się Jemu podoba. Zamiast mówić, jak nam się źle wiedzie (tymczasowo), Bóg chce abyśmy wyznawali coś przeciwnego. Bóg chce, abyśmy ogłaszali coś bardziej potężnego, niż rozumiemy czy czujemy.

W 2 Kor 1:8-9, Paweł pisze o trudnościach, jakie on i jego współpracownicy doświadczali. Spotkali się z takimi przeciwnościami, które były nie do zniesienia. Kiedy doszli do miejsca pewności, że o własnych siłach dalej nie dadzą rady i kończą się ich ludzkie możliwości, Paweł stwierdza, że złożyli całą nadzieję w Bogu, który wskrzesza umarłych. Możemy tu zobaczyć wiarę Pawła, gdy wyznaje swoją ufność w Bogu: „On uratował nas w przeszłości i On to znowu zrobi! On jest Bogiem, który wskrzesza nas”.

Bóg chce od nas, abyśmy w trudnych chwilach okazywali Mu zaufanie wbrew naszym uczuciom i walczyli przy pomocy naszej wiary. To nasza wiara zmienia okoliczności i uwalnia Bożą moc wyzwolenia.

Paweł, nasz wielki bohater wiary, był w rzeczywistości zwykłym człowiekiem, jak my wszyscy. To, w kim pokładał zaufanie, wyróżniało go i ocaliło mu życie. Jego zaufanie widoczne jest w słowach, które wypowiadał w trudnych chwilach. Nauczył się polegać na Bogu i ufać Mu całym sercem. W rezultacie mógł odważnie wyznawać, że Bóg zawsze go uratuje, bez względu na to, co się dzieje. Tak wiec Paweł nie żył według swoich odczuć, własnego zrozumienia rzeczy albo okoliczności, w jakich się znalazł. Zakotwiczył się w Bożym Królestwie i złożył swoją ufność w PANU. To jest dokładnie to, do czego Bóg chciał doprowadzić Pawła i jego przyjaciół. Bóg chciał, aby Mu zaufali i pozwolili Mu być ich Wybawicielem.

Zatem gdy nadejdzie chwila, gdy będzie ci się wydawało, że wszystko wymknęło się spod kontroli, sam się przekonasz, komu tak naprawdę ufasz. Czy to są pieniądze, przyjaciele, praca, małżonek albo przywódca? Jeżeli złożyłeś swoją ufność w tych rzeczach, będziesz potrząśnięty. Jeżeli złożyłeś swoja ufność w Bogu, nie zawiedziesz się. Rzeczy tego świata są nietrwałe i przemijające. Tymczasem Bóg i Jego Słowo są niezmienne. On jest zawsze wierny i jest potężnym Wybawicielem. Bez względu na to, co się dzieje w twoim życiu, złóż swoja ufność w PANU i niech wszystkie twoje drogi do Niego prowadzą. Czyniąc to będziesz podobać się Bogu, a ufność Bogu będzie Twoją odpowiedzią na każdą sytuację, w jakiej się znajdujesz.

Comments are closed.