Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

To Ty jesteś Świątynią Bożą

27 stycznia 2015
Comments off
6 530 Odsłon

Tekst: Michał Korgol

O sile Kościoła świadczy bowiem siła jego członków i ich obdarowań. Tylko silne członki mogą zbudować silne ciało.

„Czy nie wiecie, że świątynią Bożą jesteście i że Duch Boży mieszka w was? Jeśli ktoś niszczy świątynię Bożą, tego zniszczy Bóg, albowiem świątynia Boża jest święta, a wy nią jesteście” (I Kor. 3, 16-17).

„Bóg stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych”(Dz. 17,24).

Bracia i siostry, żyjemy w czasach Nowego Testamentu, Nowego Przymierza opartego na lepszych obietnicach – Hebr. 8,6. Miejmy tego absolutną świadomość, zawsze. Bogu niech będą dzięki i chwała na wieki, za to co dokonało się na Krzyżu Golgoty. Dziękujemy Ci Ojcze, dziękujemy Ci, Jezu, że zasłona w świątyni została prawdziwie rozdarta. Dziękujemy Ci za to, że tak to sobie upodobałeś, żeby zamieszkać w każdym z nas.

Kiedy więc uświadamiamy sobie, że jesteśmy świątynią Żywego Boga, że nasz odrodzony duch jest Jego domem, jakże nowego znaczenia nabierają słowa „żarliwość o dom Twój pożera mnie”.

To co Jezus Chrystus zrobił w świątyni w Jerozolimie, usuwając z niej wszelkie zanieczyszczenia, z chwilą naszego nowego narodzenia uczynił także w nas. Nasza stara natura przestała istnieć, zostaliśmy nowymi stworzeniami, w których zamieszkał Duch Boży a „Boska Jego (Chrystusa) moc obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności […] (II Piotra 1,3). Dzisiaj tylko ode mnie i od ciebie zależy, czy weźmiemy to objawienie i staniemy się prawdziwie wykonawcami Słowa Bożego. Tylko od nas zależy, czy będziemy żyć według ducha czy według ciała. Czy swoją tożsamość będziemy postrzegać przez pryzmat obrazów naszej duszy, czy też poprzez Słowo Boże i nasze nowe narodzenie.

Skoro więc Duch Święty mieszka w każdym z nas, a nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych, to gdzie powinniśmy Go szukać? Gdzie znajdują się zatem źródło i rzeka wody żywej? Duch Święty jest w nas i nas nie opuści! Takie Bóg zawarł z nami przymierze, które otrzymaliśmy za darmo. Zacznijmy Go więc słuchać, bo On chce nas wprowadzać zawsze we wszelką prawdę i chce, abyśmy wiedli zwycięskie życie.

Kiedy powstaniemy jako Boże jednostki, kiedy zaczniemy żyć tylko według ducha, wtedy powstanie też silny Kościół. O sile Kościoła świadczy bowiem siła jego członków i ich obdarowań. Tylko silne członki mogą zbudować silne ciało. Bowiem każdy członek Ciała jest ważny „[…]aby członki miały nawzajem o sobie jednakie staranie. I jeśli jeden członek cierpi, cierpią z nim wszystkie członki, a jeśli doznaje czci jeden członek radują się z nim wszystkie członki.”(I Kor. 12,25-26).

Comments are closed.