Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

„To niesamowite”

17 października 2014
Comments off
2 805 Odsłon

17 października 2014

Wpadliśmy jakiś czas temu na nową formę ewangelizacji. Czasem spotykamy się w trójkę w domu na małe uwielbienie – i na te spotkania zaczęliśmy zapraszać innych. Po to, żeby zamiast słów, mogli poczuć obecność Bożą – z którą nie da się niczego porównać.

Któregoś razu pojawiła się dziewczyna dość blisko nurtu New Age, wierząca w energię itd. Otwarta, szczera osoba, nie mająca problemu z tym, byśmy pomodlili się na swój sposób. Skończyło się na tym, że „pływała” razem z nami w obecności Bożej, przytakując „amen” na słowa modlitwy i śpiewając z nami „alleluja”.

Innym razem zaprosiliśmy człowieka, o którym przeczytaliśmy reportaż w internecie. Kiedyś należał do Świadków Jehowy (wychował się wśród nich). Najpierw mocno zraniony, potem szukał Boga w różnych wspólnotach, ostatecznie poprzestając na własnych medytacjach.
Po opublikowaniu reportażu odezwało się podobno do niego bardzo dużo osób z zaproszeniami na spotkania do swych kościołów. Przedstawiciele wszystkich możliwych wyznań.
Przyszedł tylko na spotkanie z nami. Mówi, że przekonała go szczerość w mailu. Bo tak było. Napisaliśmy zgodnie z prawdą, że nie chcemy od niego nic, poza tym, by mógł doświadczyć jak to jest, gdy przychodzi Bóg.

Był niesamowicie szczery – tak jak my. Uwielbialiśmy w całkowitej wolności, a on słuchał. Na koniec zgodził się, byśmy się o niego pomodlili, mówiąc, że po tym co zobaczył, może nam zaufać. Duch Święty skierował modlitwę na dwa tematy w jego życiu, o których nam nic nie mówił. Wychodząc, powtarzał tylko: „To niesamowite”.

A my byliśmy przeszczęśliwi, że mogliśmy mu usłużyć. Że po tym, jak przez lata przedstawiano mu wykrzywiony obraz Boga, mógł chociaż przez parę godzin doświadczyć, jak to jest, gdy przychodzi Bóg i wylewa swą miłość, akceptację, wolność i pokój. Gdy pokazuje oblicze kochającego Ojca, troskliwie czuwającego nad każdym ze swych dzieci… Wierzymy, że to spotkanie było jak kolejny element tej jedynej w swoim rodzaju układanki, jaką aranżuje Bóg w życiu każdego człowieka, by dać mu szansę odkryć, czym jest Królestwo Niebieskie.

Tags

Comments are closed.