Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Szlachetny szlif

1 kwietnia 2015
Comments off
2 254 Odsłon

Tekst: Aneta Szuba

Chyba wszyscy pamiętamy zadania  z matematyki: pociąg rusza z punktu A do punktu B. Jak szybko pokona odległość jeżeli… Tym razem rzecz będzie nie o prędkości, ale właściwym wykorzystaniu czasu jazdy pociągu z punktu A do B.

Załóżmy, że A to moment wejścia na Boże ścieżki, B to wejście  w służbę, powołanie, a odległość pomiędzy to czas przygotowania. To czas szlachetnego szlifu, jaki zostaje dokonany na naszym całym życiu, by w przyszłości godnie i do końca wypełnić Boże zlecenie.

I tu małe dopowiedzenie:

Jeżeli jesteś dzieckiem Bożym, to wiedz, że bezproduktywność  nie jest w Bożej naturze. Jego syn umarł za Ciebie, Jego Duch mieszka w tobie – z pewnością jest praca do wykonania, służba, powołanie DLA CIEBIE! Nie wejdziesz w rzeczy – odpowiesz za to.

Rozpaczam widząc jak wielu odkupionych Bożych dzieci, żyje życiem dla siebie. Nie wiesz, czego On oczekuje? Pytaj. Będziesz bardzo zdziwiony szybkością Bożej reakcji. Przeszkodą mogą być własne oczekiwania.

Do tematu!

Mojżesz – punkt A – wybawiciel Izraela z niewoli Egipskiej; punkt B – rzeczywisty wybawca. Odległość – 40 lat w zawodzie pasterza, w obcym kraju, narodzie.

Dawid – punkt A – namaszczenie na  króla nad Izraelem; punkt B – zostanie królem całego Izraela. Odległość – szlachetny szlif dokonany na jego charakterze. A nie były to sprzyjające warunki: ustawiczne zagrożenie życia, tułaczka, odrzucenie, życie w ciągłej niepewności.

Paweł – punkt A – ten, który zaniesie Ewangelię poganom; punkt B – apostoł wśród pogan. Odległość – całe życie w drodze, niebezpieczeństwie, prześladowaniach, odrzuceniu.

Abraham, Jozue, Elizeusz, Piotr, Jakub, Jan – można tak wymieniać i wymieniać.

Kto chrześcijanom wcisnął kit (przepraszam za kolokwializm), że obróbka, trening, palący ogień doświadczeń nie jest potrzebny? Błyszczeć, być słuchanym – tak, ale zapłacić cenę – nie.

Po pierwsze: przypomnij sobie, co Bóg mówił na temat twojego życie – przez Słowo prorocze, do ciebie bezpośrednio. On ma moc dokończyć to, co zaczął.

Po drugie: oczyma wiary zobacz się w tym miejscu. To musi być niesamowite!

Po trzecie: z odwagą, determinacją i ufnością przyjrzyj się swojemu życiu dzisiaj. Pomyśl, że jest to czas szlachetnego szlifu, niezbędny i ogromnie cenny.

I wytrwaj!

Comments are closed.