Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Strach przed ziemią obiecaną

18 grudnia 2014
Comments off
2 693 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

On chciał ich ubłogosławić  krainą mlekiem i miodem płynącą. Czymś, czego nie budowali, nie sadzili – a było dla nich przeznaczone. Było błogosławieństwem od Pana dla narodu wybranego. Niestety – zabrakło im odwagi – strach stanął im na drodze.

„I rozpuszczali między synami izraelskimi złą wieść o ziemi, którą zbadali, mówiąc: Ziemia, przez którą przeszliśmy, aby ją zbadać, to ziemia, która pożera swoich mieszkańców, a wszystek lud, który w niej widzieliśmy, to mężowie rośli. Widzieliśmy też tam olbrzymów, synów Anaka, z rodu olbrzymów, i wydawaliśmy się sobie w porównaniu z nimi jak szarańcza, i takimi też byliśmy w ich oczach” ( IV  Mój.13.32-33).

Pomyśl przez chwilę o wszystkim, co ci przeszkadza i stoi na drodze do twojej ziemi obiecanej? To mogą być złe słowa, które wypowiedziano nad twoim życiem,  „Jesteś głupi! Nigdy niczego nie osiągniesz. Odchodzę, bo nie warto z tobą być” lub fałszywy obraz samego siebie ukształtowany przez lata. Być może brak bezpieczeństwa, złe doświadczenia, czy przeszkody urastające do nierzeczywistych rozmiarów.

Bez względu na to, co było wypowiedziane nad tobą, albo co ci obecnie przeszkadza, pamiętaj, że  chce cię to zatrzymać przed wejściem do niesamowitych rzeczy w Chrystusie.

Jozue wielokrotnie usłyszał od Pana „ tylko się nie bój, bądź dzielny i mężny”. Kiedy Izraelici zatrzymali się na granicy ziemi obiecanej 40 lat wcześniej, podjęli fatalną w skutkach decyzję. Nie tego dla nich chciał Bóg. On chciał ich ubłogosławić  krainą mlekiem i miodem płynącą. Czymś, czego nie budowali, nie sadzili – a było dla nich przeznaczone. Było błogosławieństwem od Pana dla narodu wybranego. Niestety – zabrakło im odwagi – strach stanął im na drodze. Stchórzyli dając wiarę temu co zobaczyli , a nie słowu Boga. Przeciwnik spotęgował obraz ich oczu, wyolbrzymił rzeczywistość.  Poprzez strach i brak wiary ich ziemia obiecana dostała się dopiero następnemu pokoleniu (prócz Jozuego i Kaleba). Można powiedzieć, że strach odebrał im dziedzictwo Pana, przeznaczone dla nich. Jozue i Kaleb skupili się na Bożej obietnicy, na Jego słowie, pomimo, że ich oczy widziały to samo co pozostała dziesiątka zwiadowców.

Kiedy poznajemy dziedzictwo dla siebie zapisane w Bożym Słowie, kiedy czytamy o odpocznieniu w Bogu, o tym że Jezus Chrystus wywalczył na krzyżu dla ciebie błogosławieństwo , o tym że nasz Pan ma na imię El Szaddai (więcej niż potrzeba) i że chce cię dziś błogosławić błogosławieństwem Abrahamowym (Gal 3.14) – tak naprawdę ty i ja stoimy u wejścia do swojej ziemi obiecanej. Może dotyczyć to twojej pracy, biznesu, domu, relacji lub czegoś innego.  Może nasze oczy widzą ciemną realność, wielkie przeszkody, jakichś olbrzymów –ale lepiej uwierzyć słowu Boga na mój temat lub danej sytuacji i pójść za tym.

Ziemia od Pana jest nasza – nie pozwólmy, aby nie była przez nas zasiedlona przez najbliższe 40 lat.

Comments are closed.