Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Stare lwisko nie śpi

21 listopada 2016
Comments off
2 175 Odsłon

Mary_maleCzy byłeś kiedyś w takiej sytuacji, że myślałeś, że wszystko i wszyscy są przeciwko Tobie?

Żyjesz dobrym życiem, kochasz Boga, chodzisz do kościoła, czytasz Biblię, kochasz ludzi. Jak więc wytłumaczyć, gdy bez wyraźnego powodu spotykają cię przeciwności? Jest na to wytłumaczenie. Czas obnażyć przeciwnika i odwrócić negatywną tendencję w życiu.  Kochani, istnieje wróg (lew) czyhający na swoją zdobycz.  Dziś wybierzemy się na polowanie na lwy  – bo to my polujemy, a nie jesteśmy zwierzyną.

Zanim ziemia została uformowana, Bóg wraz z aniołami zamieszkiwali okręgi niebieskie.  Jak niektórzy wiedzą, pewien anioł powstał i powiedział: „Wywyższę samego siebie”. Niczym błyskawica ów anioł (diabeł) i związana z nim grupa buntowników zostali strąceni na nieuformowaną jeszcze ziemię.  Panował na niej chaos, ciemności, strach i zniszczenie. Potem Bóg zstąpił i uczynił wszystko nowym. Poprzez słowa, które wypowiedział, wszystko zostało powołane do istnienia, w tym rodzaj ludzki. Człowiek został uczyniony niższym od aniołów, ale dano mu panowanie nad ziemią. Dodatkowo otrzymał zdolność uwielbiania Boga i posiadania z Nim relacji. Wiemy, co stało się potem. Adam i Ewa nie byli czujni ani trzeźwo myślący. Nie byli świadomi, że za chwilę zostaną pożarci przez lwa.

Ich wróg, lew, miał jedną misję, a było nią odebranie chwały Bogu. Nie troszczył się o Adama i Ewę, ani o ich lojalność w stosunku do Boga. Tym, co go interesowało, była cześć, którą oddawali Bogu. Jak zwinny lew, nieprzyjaciel zakradł się do ogrodu, by zniszczyć przeznaczenie Adama i Ewy. Oni posłuchali jego podszeptu i nie oparli się jemu. W wyniku tego stracili swoją niewinność, autorytet, chwałę, a nawet więcej.  Jednak Bóg miał plan, aby wszystko odnowić. Nie tracąc czasu, posłał słowo i zaopiekował się swoimi dziećmi.

Wielu bohaterów w Biblii także musiało zmierzyć się z lwem i ostać się w trudnych sytuacjach. Dobrym przykładem jest Józef,  który nie tylko stawił mu czoła, ale również go pokonał. Kiedy żona Potyfara wciąż go nachodziła, opierał się jej bezustannie.  Sama nie umiała oprzeć się kusicielowi i posunęła się do haniebnego czynu. Za atakiem na przeznaczenie Józefa i jego lojalność wobec Boga stał ten sam lew. Józef opierał się do końca, jednak został wtrącony do więzienia. Myślę, że został wybawiony zarówno od tej kobiety, jak i od lwa. Znalazł się w bezpiecznym miejscu do momentu, aż nadszedł czas, aby sen dany mu przez Boga wypełnił się.

Musisz pamiętać, że Bóg ma dla ciebie wielkie powołanie i ty również jesteś na celowniku lwa. Aby wejść w swoje przeznaczenie, musisz nauczyć się walczyć. Odrobić lekcję, jak być czujnym i trzeźwo myślącym.  Musisz pamiętać, że nie zostałeś powołany, by samemu kroczyć przez życie, ani kierować się tylko swoją cielesną mądrością.  To nie jest dobra metoda, w taki sposób nie wypełnisz swojego przeznaczenia w Bogu. Nie  zostałeś powołany, aby być pochłonięty przez diabła, twoim przeznaczeniem jest, abyś upolował go i umieścił pod swoimi stopami. Nie jesteś ofiarą, tylko zwycięzcą.  Przyjrzyjmy się, jak może się to stać zgodnie z Bożym Słowem.

Zarówno w Liście Jakuba 4:7 jak i w Pierwszym Liście Piotra 5:9 Bóg mówi nam, że mamy się przeciwstawić diabłu i poddać Bogu. Mamy stać mocno w wierze i na Słowie Bożym, które już przyjęliśmy. Odwieczny wróg – lew jest natrętny, ale nasz opór powinien być silniejszy. Nasza nieugięta postawa sygnalizuje: „nie odbierzesz mi mojej lojalności, uwielbienia, miłości do Boga ani mojego poddania się Jemu. Mogę nie być doskonały, mogę zgrzeszyć, ale nie odbierzesz mi serca dla Boga”. Kiedy opieramy się temu, do czego kusi nas diabeł i poddajemy się Bożemu Słowu, dajemy jasny komunikat, kto jest BOGIEM w naszym życiu. Nie jesteśmy Panami, Jezus jest Panem. Uwierz mi, wróg nie lubi opozycji ani walki. Ucieknie od nas, jak obiecuje Słowo Boże.

W codziennych gierkach radzą sobie ci, którzy potrafią się oprzeć i są wierni. Kiedy pozostaniemy wierni Bogu w okresie trudności i zamieszania  w naszym życiu, stanie się to kamieniem milowym na drodze do naszego wybawienia. Psalm 91 mówi, że jeśli  wyznajesz: „Bóg jest moją ucieczką”, to On staje się miejscem Twojego przebywania. Ostatecznie podepczesz każdego lwa, który został posłany, aby pochłonąć twoje życie.  Tak więc zamiast uciekać przed lwem, który cię ściga, pozwól, żeby Bóg cię wsparł, aż umieścisz wroga pod swoimi stopami. List do Rzymian 16:20 mówi, że „Bóg pokoju rychło zetrze szatana pod waszymi stopami”.  Oczywiście, On mógłby zgnieść go pod swoimi stopami, ale kładzie to lwisko pod twoje stopy.

Kiedy patrzymy na wydarzenia w życiu Józefa, widzimy, że był wierny Bogu nawet w trudnych momentach swego życia. Jako że stał pewnie w wierze, wszedł w swoje przeznaczenie. Mam przeczucie, że również w jego przypadku, „lwy” znalazły się pod stopami.

Tak więc przypomnijmy sobie, jak upolować lwa: po pierwsze musisz być osobą, która podda się Bogu i Jego Słowu; po drugie, musisz być człowiekiem wiary, który stoi na swoim posterunku (w kościele, uwielbieniu, dawaniu, braniu udziału w aktywnościach w ciele Chrystusa). Po trzecie, musisz się przeciwstawić, przeciwstawić, przeciwstawić. Ponadto, musisz uczynić Boga swoją ucieczką, wyznając to, wierząc w to, wołając do Niego w modlitwie i żyjąc tym. I wreszcie, musisz być czujny i trzeźwy duchowo.

Bóg jest wierny i On się nie spóźnia, On jest Bogiem pokoju i szybko zgniecie lwa pod twoimi stopami. Rozejrzysz się dookoła  i zapytasz – „gdzie jest to wyleniałe lwisko?”. Sprawdź pod swoimi stopami, a potem rozejrzyj się dookoła. Nie masz czasu do stracenia, zacznij podążać do przodu, przed tobą jest przeznaczenie. Bóg przygotował dla ciebie coś dobrego.

Zdjęcie: Prawo autorskie: http://pl.123rf.com/profile_atlantisfoto 

Comments are closed.