Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Solus Christus

19 kwietnia 2014
Comments off
2 864 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

 „Jak Jonasz był trzy dni i trzy noce w brzuchu wielkiej ryby, tak syn człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi”.  (Ewangelia Mateusza 12:40)

Protestantyzm z jednej strony nie zajmuje się, a przynajmniej nie powinien, moim, kota Kuby zdaniem, bzdurami w stylu czy to był wieloryb czy wielka ryba, dowodzi jednak wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia, dlatego, że Pan Jezus za nas umarł i  zmartwychwstał i to jest kluczowe. Przez Chrystusa tylko zbawienie jest, niestety w pewnych kręgach zamiast zastępu zwiastunek tejże dobrej wieści wielki jest korowód pośredników. Łono, co Pana Jezusa nosiło, JP2 i te sprawy. Ja, kot Kuba, zawsze byłem przeciwnikiem mnożenia bytów, dlatego te święta w swojej symbolice doprowadzają mnie po prostu do szału. Moja pani przeczytała  w gazecie o inkulturacji jaja z kultu solarnego na łono chrześcijaństwa. Dla mnie, kota Kuby, już za dużo tych łon, tu Maryja, tam jajo!

A propos trzech dni i brzucha to ostatnio miałem przywilej trzy dni pościć i czułem się jak Jonasz w wielkiej rybie (tak mi soki żołądkowe pod gardło podeszły). Prawie umarłem i zmartwychwstałem i wiem z czym to się je, na pewno nie z jajem! Jednocześnie, poszcząc od wtorku późnym wieczorem do piątku włącznie nijak nie mogłem się doliczyć tych trzech dni od Wielkiego Piątku wieczór do Niedzieli Wielkanocnej rano. Wyszło mi niecałe dwa. Uważam to za nie fair, pani jednak twierdzi, że jestem sprawiedliwy w Chrystusie i powinienem zaprzestać tego rodzaju analiz. Może to i racja. W końcu przemija kształt tego świata z jego malowanym jajem!

Comments are closed.