Słodkie złudzenia

15 kwietnia 2014
Comments off
2 383 Odsłon

Tekst: Marta W

UŁUDA….cichy i słodki wróg, skutecznie ogłupiający dusze, zaciemniający umysły, angażujący siły, czas i energię człowieka we wszystko, byle nie w precyzyjną realizację Bożego powołania…

Zwróćmy uwagę na drzewo figowe z 21 rozdziału Ewangelii Mateusza, które swymi pozorami zmyliło samego Jezusa. Ten, który nie musiał o nic pytać ludzi, gdyż doskonale wiedział, co jest w sercu drugiego człowieka, uległ z głodu ułudzie gęstych liści drzewa figowego. Szukał pokarmu – znalazł jedynie liście.
Fragment ten znam od dziecka, jednak tym razem wyraźnie odczułam Boże ostrzeżenie, że w obecnym czasie wyzwolona jest subtelna strategia demoniczna polegająca na ŁUDZENIUposzczególnych wierzących i całych wspólnot. Jej siłą nie są spektakularne zwiedzenia czy konflikty, lecz „zakręcenie” wokół iluzji i podążanie we fałszywym kierunku a w efekcie stracony czas, bezużyteczność i bezproduktywność dla Królestwa.
Złudzenia to silne obrazy mentalne „nakręcane” przez niespełnione pragnienia i ambicje człowieka. To dlatego są tak mocne, gdyż wyrastają z głębi naszego serca. Z łatwością podszywają się pod „wiarę”, która również wywodzi się z serca i opiera na silnym przekonaniu. Z tym, że wiara nigdy nie zasadza się na naszych kompleksach, niespełnionych marzeniach czy ambicjach lecz na Bożej pełni w nas i Bożej obietnicy dla nas. Złudzenia kuszą obietnicą owocu tak jak owo drzewo Jezusa. Ale efekt niestety będzie ten sam – głód i rozczarowanie. Jezus przeklął zwodnicze drzewo i ja też zachęcam Cię do odważnej modlitwy. Przeklnij wszelkie drzewo iluzji w swoim życiu, które mami Cię perspektywą spełnienia. Lepiej jest dla Ciebie, gdy dorodne lecz bezowocne drzewo uschnie jak najszybciej. Nie będzie to miły widok, ale lepiej zrobić to teraz niż tracić lata. Zaryzykuj więc, przetestuj swoje „dzieła wiary” modląc się przeciwko wszelkiej iluzji i obserwuj, co nadal kiełkuje a co schnie niczym drzewa w Słowińskim Parku Narodowym;-).

Tags

Comments are closed.