Siła społecznego oporu

22 czerwca 2013
Comments off
1 492 Odsłon

tekst: Fundacja Mamy i Taty

W ostatnich dniach premier Donald Tusk wycofał się z poparcia dla związków partnerskich. Zadeklarował, że nie wierzy by, w perspektywie 10-15 lat, w polskim parlamencie, było możliwe znalezienie większości konstytucyjnej dla wprowadzenia prawa zezwalającego na zawieranie związków tej samej płci. 

Naszym zdaniem ten zwrot nie jest przypadkowy i zawdzięczamy go zdecydowanym protestom wielu organizacji i środowisk, w tym także podpisanemu przez blisko 20 tysięcy osób naszemu listowi z podziękowaniami do posłów, którzy w styczniu głosowali w Sejmie przeciwko związkom partnerskim. To dowód, że warto mobilizować się do sprzeciwu i nigdy nie rezygnować ze zdecydowanego mówienia NIE w sprawach fundamentalnych.

Nasz ostatni apel o odwołanie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania podpisało już ponad 18 tysięcy osób. W odpowiedzi na naszą akcję Pani Minister Kozłowska-Rajewicz musiała tłumaczyć się z patronatu udzielonego Paradzie Równości i w wyraźnej defensywie wyjaśniała, że udzieliła go tylko jednorazowo i warunkowo. Widać zatem, że moc społecznych protestów ma sens i że warto wkładać wysiłek w głośne wyrażanie swoich żądań. Dlatego pragniemy zwrócić się jeszcze raz z gorącą prośbą o podpisanie, o ile nie zrobiła Pani tego wcześniej, przygotowanego na naszej stronie apelu

http://www.mamaitata.org.pl/index.php?option=com_petitions&view=petition&id=56

Warto pamiętać, że każdy podpis zwiększa wagę i siłę tego protestu.

Do końca czerwca trwa natomiast nasza kampania Pomyśl o dziecku. Pracujemy już jednak nad kolejnym pomysłem, kampanią poświęconą prawom rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i prawom dzieci do życia w otoczeniu wolnym od demoralizacji i ideologicznego maltretowania.

Comments are closed.