Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Rozmowa z raperem

5 września 2014
Comments off
2 494 Odsłon

13 sierpnia 2014

 

Marysia:

Ledwo ruszamy, jesteśmy na rogu Miodowej, kiedy w odpowiedzi na naszą piosenkę ktoś macha do nas z drugiej strony ulicy, z ogródka Irish Pubu. Trudno, żebyśmy odmówili – podchodzimy. Przy stoliku siedzi chłopak z dziewczyną. Popijają ciemnego Guinessa. Chłopak okazuje się być znanym polskim raperem: – Słuchajcie! – mówi. – Dla mnie nieważne jest, jaką kto gra muzykę, ale super jest to, że grupa ludzi idzie sobie ulicą i śpiewa. Naprawdę, mega.

 

My się też cieszymy, rzecz jasna, ale oczywiście zaraz przechodzimy do naszego ulubionego wątku – dlaczego to w ogóle robimy. Raper jest żywo zainteresowany naszymi opowieściami o Bogu, ale sam – jak się okazuje – jest buddystą. Nazywa siebie samego boddhisatvą, czyli istotą, która dąży do stanu buddy – oświecenia: – Jest wiele dróg do poznania Boga, prawda? – pyta, oczekując potwierdzenia. Kiedy próbujemy wytłumaczyć, że właśnie nie, że drzwi są tylko jedne i mają na imię Jezus, rozmowa chwilami robi się mniej przyjemna. Jedno z nas wychodzi z propozycją modlitwy – obok słowa wiedzy, to najlepszy sposób, by pokazać moc żywego Boga – i chłopak się zgadza, o dziwo – ale nagle zaczyna się jakieś rozproszenie. Tu ktoś podejdzie, zagada kelner, potem ktoś z nas zmienia temat i nagle już jesteśmy gdzieś indziej w rozmowie. Już się nie udaje pomodlić… Kto inny – jak się później okaże – miał słowo wiedzy, ale… nie było okazji go przekazać. Bo inni rozmawiali cały czas.

 

Ostatecznie nie udało się pomodlić. Bywa i tak – ale jak zawsze, chcemy, żeby było jak najlepiej. To spotkanie wyraźnie nam pokazało, że w takich sytuacjach musi być jeden lider, główna osoba prowadząca rozmowę. Nas i naszych dobrych chęci było po prostu… za dużo

Tags

Comments are closed.