Rodzaj pomyłki

27 września 2014
Comments off
1 952 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

 

„Widziałem niewolników na koniach i książąt idących piechotą jak niewolnicy” Księga Kaznodziei Salomona 10:7

Ja, kot Kuba, też kaznodzieja, w pełni zgadzam się z klasykiem. Mojej pani również to rzuciło się w oczy, znaczy przez okno w pracy z widokiem na meczet. Chodziło o podjeżdżające bryki.  Niby to my jesteśmy królewskim kapłaństwem, a na takiego muzułmańskiego oficjela przez całą modlitwę taxi czeka! U nas tak nie ma, czasem adepta walk duchowych przywiezie do kościoła mąż albo żona. Moja pani już dwa razy dostała samochód od Pana, więc jeździmy sami, przez co czuję się nieco mniej nieswojo, czytając powyższy werset.

Druga z tej kategorii pomyłek, czyli stawianie głupców na wysokich stanowiskach, bulwersuje nas równie mocno. Moją panią nie powinno, bo jak jest łapanka do zarządu jakichś spółeczek to wcale się nie zgłasza. Fakt że selekcja jest negatywna, bo tylko ten co nic nie robi, nie ma tam konfliktu interesów. Jednakże ja bym tam chciał, Prezes Kuba, to brzmiałoby zwycięsko! Moja pani jednak odróżnia pseudo awans od normalnego. Można całe życie robić te same tabelki, najpierw jako asystent, potem jako specjalista, potem wicedyrektor, potem już dyrektor główny. Wtedy można  nawet spróbować scedować tabelkę niżej. Moja pani jednak chce mieć impact, chciałaby coś tworzyć, budować, mieć wpływ, a to są już wyższe wymagania. Prędzej ktoś odda stołek niż realną władzę. Pocieszam się jednak myślą, że władca tego świata został na wieki zdetronizowany. Zarządzamy więc z komory modlitewnej, ograniczając managerskie ksywki do niezbędnego minimum.

Tego jak pozycja społeczna i materialna niewiele ma wspólnego ze statusem duchowym, najlepszym przykładem jestem ja, kot Kuba, jak wiecie błogosławiony przede wszystkim w okręgach niebieskich! W Chrystusie, co najważniejsze. Pani mi dokucza, że mnie zgłosi do Oscara za rolę drugoplanową.

Comments are closed.