Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Ręka gorliwych zdobędzie władzę

11 lutego 2015
Comments off
2 745 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

Dzięki gorliwości zdobędziemy przewagę, będziemy kontrolować sytuację, zyskamy szacunek i podziw sprawujących władzę, nasz sukces będzie coraz większy.

  „Ręka gorliwych zdobędzie władzę, a leń pracować musi pod batem” ( Przyp. Sal. 12.24)

Przeciwstawną cechą do lenistwa, o którym pisałem poprzednio, jest gorliwość.

Gorliwy to taki, który wykazuje dużo pilności, zapału do podejmowania trudów, zaangażowany” ( Słownik Współczesnej Polszczyzny).

Innymi słowy mówiąc, gorliwy to człowiek o wysokich standardach, pilny, punktualny, nie rezygnujący przy pierwszym niepowodzeniu, widzący cel i nie dający się zwieść po drodze.

To nie tylko cecha wrodzona, ale możliwa do wyćwiczenia i wyuczenia umiejętność która pomaga osiągać cele.

To że ty i ja jej jeszcze nie posiedliśmy,  może stanowić dla nas wyzwanie do wzmożonego wysiłku w tym celu. Właściwe planowanie, odpowiedzialność, twórcza wytrwałość, punktualność, wreszcie efektywność, która poprowadzi nas do osiągania skutecznie celu przy zachowaniu i poszanowaniu standardów jakości. To wszystko jest nabytą umiejętnością prowadzącą wprost do gorliwości.  A jak pisze Boże Słowo, ręka takich zdobywa władzę.

Nasza natura zawsze będzie chciała poprowadzić nas na skróty, ale warto przezwyciężać takie skłonności. O tym pisze Salomon. Świadomość że gorliwa praca daje ogromną satysfakcję, wielkie wyniki, dobrą przyszłość, a jej brak druzgocące konsekwencje w naszym  życiu, powinno być dla nas wystarczającą motywacją i zachęceniem.

Dzięki gorliwości zdobędziemy przewagę, będziemy kontrolować sytuację, zyskamy szacunek i podziw sprawujących władzę, nasz sukces będzie coraz większy. Kiedy myślisz o sobie:  nie, to na pewno nie ja, nie widzę się w tym, to nie jest moja charakterystyka,  to wiedz, że już nawet dziecko można nauczać tych cech:

Już chłopca można poznać po zachowaniu, czy prawe i czyste będą jego czyny (Przyp. Sal 20.11)

Kiedy cechy gorliwości już przesiąkną nasz charakter, to zobaczymy wspaniałe zmiany w swoim życiu. Będziemy cieszyć się zmienionymi małżeństwami, podupadające firmy zaczną świetnie prosperować, a nasze kariery przybierać nowe Boże drogi, którymi sami będziemy zaskoczeni.

Pokolenie ludzi gorliwych w oczekiwaniu na Pana jest takim, którego Bóg pragnie w budowaniu Swojego Królestwa na ziemi.

Comments are closed.