Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Razem, by uwielbiać

5 czerwca 2013
Comments off
2 784 Odsłon

IV edycja koncertu „Bądź jak Jezus” już za nami. Wielotysięczna publiczność 30 maja spotkała się w Mysłowicach na Kąpielisku Słupna. Mimo początkowo ulewnego deszczu wszyscy – chrześcijanie w różnym wieku i z różnych kościołów zebrali się, by wspólnie wielbić Jezusa.

Początek koncertu upłynął pod strugami rzęsistego deszczu, a nawet co jakiś czas, w akompaniamencie wybrzmiewających grzmotów. To jednak nie powstrzymało organizatorów i wykonawców przed kontynuowaniem koncertu, zatem punktualnie o godzinie 16.00 prowadzący rozpoczęli IV edycję koncertu.

Jako pierwsi wystąpili artyści z Poznania, czyli młoda i bardzo obiecująca formacja gospelowa, pod nazwą Projekt Ambasador. Kiedy na scenie i przed sceną słychać było słowa jednej z ich piosenek: „Mogę WSZYSTKO w Nim”, deszcz zaczął powoli ustawać, ustępując miejsca entuzjazmowi i nadciągającemu na Koncert, niekończącemu się tłumowi ludzi, spragnionych dobrej zabawy oraz przeżyć duchowych. Już po pierwszym występie widać było, że frekwencja (mimo niepewnej aury) przekroczy najśmielsze oczekiwania. Według szacunku organizatorów na terenie Parku Słupna obecnych było ponad 20 tys. uczestników!

Kolejne występy – wrocławskiej formacji Exodus 15 oraz grupy folkowej Czterdziestu Synów i Trzydziestu Wnuków Jeżdżących na Siedemdziesięciu Oślętach, upłynęły już w coraz gorętszej i bezdeszczowej atmosferze. Z godziny na godzinę mocniej dało się odczuć w sercach artystów i uczestników koncertu ogromne pokłady życzliwości, radości i pokoju. Dopełnieniem tej wspaniałej atmosfery były autentyczne ludzkie historie – świadectwa życia z Bogiem i wszechobecna modlitwa, które słychać było nie tylko ze sceny, ale także w różnych miejscach do tego przeznaczonych, a nawet w czasie rozmów, prowadzonych przy stoiskach różnych wydawnictw i wspólnot chrześcijańskich.

Występ, pochodzącego z Armenii rapera Artaszesa „ARCI” Barojana, udowodnił, że hip-hop, reggae oraz taniec i śpiew, dla wielu młodych ludzi mogą być doskonałym sposobem na rozmowę z Bogiem. Prawdziwą euforię radości i entuzjazmu wśród publiczności wywołało pojawienie się na scenie megagwiazdy współczesnej muzyki chrześcijańskiej, gospel, soul i R’n’B, pięciokrotnego zdobywcy nagrody „Grammy” – Israela Houghtona i jego zespołu New Breed.

Sednem programu artystów zza oceanu była oczywiście modlitwa uwielbienia, wyrażona w żywiołowych utworach muzycznych – porywających, bez wyjątku, wszystkich zgromadzonych. Trafioną kontynuacją tego duchowego uniesienia był bardzo udany koncert chóru TGD (Trzecia Godzina Dnia), zwieńczony wspólną modlitwą.

Ze względu na swój rozmach oraz ogromne zainteresowanie publiczności koncert „Bądź Jak Jezus” ma szansę stać się jedną z największych muzycznych imprez chrześcijańskich w Polsce. Portal CEL był patronem medialnym wydarzenia.

[vc_gallery type=”image_grid” interval=”3″ images=”2609,2610,2611,2612,2613,2614,2615,2616″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”186×124″]
Tags

Comments are closed.