Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Przegadałem Jehowę

24 kwietnia 2016
Comments off
1 877 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

,,Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy….”(Ewangelia Jana 16:13)

Ja, kot Kuba, oczywiście nie przegadałem Boga Jahwe, milknę bowiem w obliczu Jego majestatu. Nawet do Pana Jezusa mam pewnego rodzaju bojaźń. Chodziło o przedstawicielkę pewnej dość znanej organizacji.  Dosiadła się do nas w autobusie zaklinowawszy nam swą osobą wyjście. Moja pani już pomyślała sobie, że to jakaś bardzo zadbana kobieta, niepewna swojej tożsamości, może by jej pogłosić, może mąż ją zdradza, albo co, taka z zewnątrz ładna, ale widać, że głęboko nieszczęśliwa. „O widzę, kocie, czytasz Pismo Święte” usłyszałem, „dobrze robisz”. Mega dobrze robię, nie jestem jednak z każdym per kot. W tym momencie poczułem jak wchodzę w służbę Ducha.

Opowiedziałem pani jak można blisko Ducha Świętego znać, jak to miła osoba. Kobieta generalnie zamilkła, po czym na mój monolog odpowiedziała, że przecie ona nie może nie mieć relacji z Duchem, skoro czyta Słowo. Jak ma się relację, to się jednak o tym wie. Na koniec poleciła nam wejść na ich stronę internetową, ale ja, kot Kuba, znam tylko jeden głos, który mi tego nie potwierdził.

Takim sposobem tylna część autobusu przegubowego mogła usłyszeć Słowo Boże. Wieczorem, gdy sobie odgrzewałem kotlet, nie pamiętawszy o duchowych gadkach z rana, przyszła do mnie taka myśl, że powinienem mieć relację z Bogiem, nawet szczerze zapragnąłem. Zrobiłem tak i naprawdę nie było czego żałować. Ja, kot Kuba, nie jestem bowiem takich, co mówią, a nie czynią.

Comments are closed.