Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Prawdziwa nauka o Królestwie

10 listopada 2016
Comments off
2 068 Odsłon

Nauczanie z konferencji – Konferencja „Realność w Bogu” z udziałem pastorów Steve i Kathy Gray już dostępne na płycie CD!

Koszt płyty: 15 zł.

Zamówienia: office@kosciolchwaly.pl bądź telefonicznie: tel. 22 846 87 59

Przypominamy fragment nauczania pastora Steve’a Gray’a:

Nie ma takiego dowodu, historycznego i zapisanego, żeby pierwsi wierzący kiedykolwiek głosili kazanie: Czy wiesz, gdzie udasz się po śmierci? To nie znaczy, że nie wierzyli w to miejsce. Ale nie głosili na ten temat. Kiedy Jezus zaczął głosić, nie tylko mówił: „pokutujcie”, ale dał im powód, dla którego mieli to robić. Dlaczego ci ludzie mieli pokutować? Czy dlatego, że zrobili coś złego? Nie, dlatego, że nadeszło inne Królestwo. Jego głoszenie miało spowodować, że ludzie zwrócą się ku innemu Królestwu.

Od dnia, w którym Jezus zaczął głosić Dobrą Nowinę, Królestwo się poszerza. Jezus zaczął od 12 osób. A teraz Królestwo jest na całym świecie obecne. To zdumiewające, że największe kościoły mówią językami, wierzą w uzdrowienie, że Królestwo dotarło do tylu krajów i w taki sposób. Ponad 100 lat temu nie mówiono językami. Ale pojawiło się przebudzenie na Azusa Street. Ludzie z całego świata zjeżdżali się, bo usłyszeli, że Bóg tam działał i dotykał ludzi. Dziś idziemy dalej. Nie zatrzymujemy się w tym miejscu. Gdy ktoś po raz pierwszy usłyszy o mówieniu językami, to będzie cudowne. Ale reporterzy z gazet nie przyjadą, aby to udokumentować. Posunęliśmy się dalej. W latach 50-tych mieliśmy przebudzenie uzdrowieńcze, miały miejsce cuda. Ale poszliśmy dalej. Bóg chce rozszerzyć swoje Królestwo poprzez kościół, ale ludzie są zbyt zajęci i zaangażowani, nie chcą porzucić niczego dla Królestwa. Możemy mieć więcej, ale nie chcemy porzucić niczego, ani czasu, ani rozrywki, dlatego tkwimy gdzieś w tym samym miejscu.

Zanim nastąpiło wylanie Ducha, przez 2,5 roku modliliśmy się w każdy wtorek o przebudzenie. Nigdy nie modliliśmy się o ludzi.  Modliliśmy się o przebudzenie, obecność i chwałę Bożą, aby nastąpiła. Wtedy zaczęliśmy prowadzić 6 spotkań w tygodniu. Zanim nastąpiło przebudzenie, głosząc na kazaniach, spowodowałem, że ludzie przestali się bać przebudzenia. Jak czytam w Dziejach, ludzie chodzili codziennie do kościoła. Czy będziesz chciał być razem z kościołem codziennie? Ludzie byli coraz bardziej głodni Boga, obecność Boża była coraz bardziej widoczna w ich życiu. 

Bóg zstępujący do kościoła dzieli się swoją obecnością, chwałą, tym, co jest najważniejsze. O takiej obecności mówił Mojżesz. To głęboka świadomość, że Bóg jest na naszym spotkaniu. Gdy doświadczysz prawdziwego Jezusa, nic innego nie ma znaczenia

(opracowanie redakcyjne)

Comments are closed.