Polecamy
Sound of Glory for kids: Superktoś! – CD (3 listopada, 2020 6:09 pm)
POLECAMY „Zabić smoka” Daniel Kolenda (2 listopada, 2020 4:43 pm)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Pragnąć sprawiedliwości

27 lipca 2015
Comments off
2 168 Odsłon

„Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.” Ew. Mateusza 5:6

Czy wiedziałeś o tym, że każdy jest głodny Boga? Tak! Niezależnie od narodowości, religii czy środowiska rodzinnego, w którym człowiek się wychowuje. Bóg stworzył każdego człowiek według wzorca składającego się z ducha, duszy i ciała. To duch sprawia, że żyjemy, dusza to nasza osobowość, a ciało jest namiotem, w którym mieszkamy. Wszyscy rodzimy się, posiadając ducha jednak nie jest on prawdziwie ożywiony dopóki nie uwierzymy, że Jezus jest Panem. Sednem wiary w Jezusa jako Pana jest podążanie za Nim. Oznacza to, że to już nie my jesteśmy panem tylko ktoś inny. Im więcej karmimy się Jezusem, Jego Słowem i Duchem Świętym oraz im więcej przebywamy między Bożymi ludźmi, tym silniejsi się stajemy. Bez względu na to, czy ktoś jest na nowo narodzony czy nie, każdy ma wewnętrzny głód, pragnienie duchowych rzeczy. Dlaczego ludzi fascynuje magia, wróżby i różnego rodzaju religie? Ponieważ jest w nich duchowy głód, którego niekoniecznie są świadomi. Jeśli nie uciszają go konkretnymi duchowymi rzeczami, próbują innego sposobu. Próbują zaspokoić siebie, ale nie są w stanie osiągnąć prawdziwej satysfakcji. Pozostają puści, ponieważ zostali stworzeni tak, by być zaspokojonym przez Boga. Każdy z nas ma apetyt na różne rzeczy. Niektórzy szukają rozrywki, inni spełniają się w sporcie. Nie jest to złe, jednak apetytem, który powinniśmy zaspokajać, jest apetyt na Boga. Im bardziej rozniecamy w sobie głód Boży, tym silniejsi się stajemy. Stajemy się jak drzewo zasadzone nad strumieniami żywej wody, przynoszące owoc w każdym czasie. Nasz nowo narodzone duch tęskni do tego, by być napełnianym Słowem Bożym, które jest pełne wiary i mocy. Słowo uczy o tym, jaki jest Bóg, co Mu się podoba,  jaka jest Jego wola i co o nas mówi. Słowo nie tylko nas nasyca, ale staje się naszą tożsamością. Ludzie, którzy prawdziwie pragną Boga i sprawiedliwości, są błogosławieni. Tak wielu ludzi chce zaspokoić duchowy głód, lecz wciąż pozostają puści. Ci, którzy pragną tego, co sprawiedliwe w Bożych oczach i pragną żywej wody, będą nasyceni. Ci, którzy są napełnieni, są też obdarzeni mocą, by prosperować w każdej dziedzinie życia. Są wypełnieni żywą wodą i chlebem życia. Idą po ścieżce wolności, o której istnieniu większość nawet nie ma pojęcia. Ludzie, którzy kochają ciemność, nie biorą pod uwagę tego, że to pragnienie sprawiedliwości jest lekarstwem na ich niespełnienie.

Co to znaczy pragnąć sprawiedliwości? Co jest sprawiedliwe według Boga? Dla Boga właściwą rzeczą jest, by pragnąć Go i tylko Jego. Powinniśmy wierzyć, że jest On prawdą i wynagradza tych, którzy nieustannie Go szukają. Pragnienie i poszukiwanie tego, co sprawiedliwe, nie oznacza próby przedstawienia siebie jako sprawiedliwego we własnych oczach ani też czynienia tego, co właściwe według własnych przekonań i standardów. Boże Słowo jest pełne Bożych oczekiwań względem nas, byśmy żyli sprawiedliwym życiem według Jego standardów. Jezus powiedział, że Jego jarzmo jest proste i lekkie ( Mateusza 11:28-30 ). Życie według Jego standardów nie jest ciężarem, jest lekkie. Kochaj Boga i kochaj ludzi. To nie jest takie trudne. To jest sprawiedliwe i jest tym, czego powinniśmy pragnąć oraz szukać. Pragnienie właściwych w Bożych oczach rzeczy jest niezwykłe. Niezwykłe dlatego, że niewielu ludzi je ma. Większość chce zadowolić siebie i robić to, co właściwe w ich własnych oczach.
Jeśli Jezus może rozpoznać w Tobie głód Bożych rzeczy, zwraca to jego uwagę. Jeżeli chcesz być błogosławiony i zwrócić na siebie uwagę Boga, bądź głodny Jego obecności, pragnij Go i tego, co sprawiedliwe. Postępując tak, doświadczysz zaspokojenia, błogosławieństwa. To stan, w którym niczego Ci nie brakuje, Twoja dusza jest nasycona i masz pokój z Bogiem. Jeżeli pragniesz Go, On będzie dawał Ci rzeczy, których chcesz lub potrzebujesz. Jeśli jesteś osobą pragnącą Boga, masz większe błogosławieństwo niż Ci się może wydawać. Głód Boży jest nie tylko w Tobie, ale sprawiasz że również inni go czują. Ludzie wokół Ciebie reagują na głód Twojego serca. Widzą, że masz coś, czego oni nie mają a czego potrzebują w swoim życiu. To jest powód, dla którego jesteśmy nazwani rybakami ludzi – szukamy tych, którzy są głodni i spragnieni. Nie mają pojęcia o tym, jakie błogosławieństwo jest w ich zasięgu oraz jak bardzo potrzebują ludzi takich jak my, którzy wskażą im drogę do prawdziwego spełnienia.

Comments are closed.