Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Pan daje siłę

5 czerwca 2014
Comments off
2 995 Odsłon

Zdarzają się dni (na szczęście coraz rzadziej), że ciężko jest wyjść na ulicę. Że gdzieś pośród problemów codzienności zagubi się ta radość życia z Bogiem. Są ataki na nas, na jedność między nami, na każdego z osobna. Sztuką jest się im przeciwstawić i nie pozwolić, by kto inny zwyciężył. Bo przecież wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat (I Jan, 5:4).

26.03.2014

Marysia:

Dziś, kiedy idziemy Chmielną, nie mam przekonania do głoszenia, nawet do śpiewania. Gdzieś powoli, mimochodem, wkradło się coś, co próbuje podszepnąć odwrót. Że dziś nic z tego nie będzie.
Zachodzimy więc na jakieś podwórko, pomodlić się. Jest trochę lepiej, ale nie do końca. Ruszamy dalej, śpiewamy dla ludzi na przystanku. Przysłuchują się też ludzie, którzy wyszli z pobliskiej restauracji na papierosa. Coś próbuję głosić, ale czuję, że to wciąż nie to, że mówię niejako „z automatu”, a przecież nie o to chodzi. Ale postanawiam więcej o tym nie myśleć, bo i tak wiem, że choćby nie wiem co się działo, nie zrezygnujemy z tego, co robimy. Bo jeśli Bóg daje wizję, to po to, by za nią iść na całego, a nie w 5%.

Kolejny postój robimy pod bramą UW – śpiewamy dla studentów i potem długo rozmawiamy z dwójką z nich. Agata i Michał z jednym chłopakiem, Marcin i Ela – z drugim, a ja przysłuchuję się i myślę sobie, że Bóg zawsze pomyśli o wszystkim. Że nawet kiedy jedno z nas niedomaga, to kto inny ma lepszy dzień i zrobi to, co do nas należy. I kiedy patrzę na Elę z Marcinem, jak tworzą zgrany duet, świetnie się uzupełniający i przede wszystkim pełen miłości i ciepła – cieszę się bardzo, że jesteśmy już piątką, a nie trójką zapaleńców. A co najlepsze, wiem, że to dopiero początek.

Tags

Comments are closed.