Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Nieustępliwość

1 lipca 2015
Comments off
2 237 Odsłon

Tekst: Piotr Matan

Niedawno podczas modlitwy zobaczyłem obraz rolnika, uginającego się od smagającego twarz wiatru, osmalonego słońcem, ciężko pracującego. Rolnik siał ziarno. Człowiek ten nie   przejmował się pogodą, bo miał nadzieję ujrzeć obfity plon, który da mu pokarm i kolejne ziarno do zasiewu i  zebrania następnego plonu. Siał ziarno, nie zwracając uwagi na okoliczności. Często wydaje się nam, że jak nie widać natychmiastowego owocu działania w naszym życiu, to nic z tego nie będzie. Jednak prawda wygląda zupełnie inaczej. Lecz my nie jesteśmy z tych, którzy się cofają, ale wierzą i zachowują życie.

Bóg uwolnił nas od strachu. W Nim jesteśmy więcej niż zwycięzcami, Bóg jest po naszej stronie, Boża przychylność jest nad nami, Jego radość, pokój i miłość mieszkają w nas obficie.

Zgodnie z Bożą zasadą, że Jezus nie powiedział – proście o miłość, tylko miłujcie się wzajemnie – a miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który jest nam dany i mieszka w nas – to my musimy się poruszyć i podjąć decyzję, żeby uwolnić na zewnątrz to, co Bóg w swojej wielkiej miłości i łasce w nas zdeponował.

My nie należymy do tego świata, aby być jak ten świat i myśleć jak ten świat, ale jesteśmy Bożym świętym kapłaństwem, ludem nabytym Jego świętą krwią, ludźmi przeznaczonymi do poszerzania Bożego królestwa i zdobywania kolejnych obszarów spod wpływu diabła. 

Bóg już dał nam wszystko co jest potrzebne do życia.

Jeśli akurat szukasz pracy, nie załamuj się, że to już tak długo, napieraj, wysyłaj oferty, dopytuj wszędzie, aż przyjdzie odpowiedź. Zacząłeś właśnie nową pracę – nie przejmuj się że nie błyszczysz od początku – wykonuj jak najlepiej swoje zadania, ogłaszaj nad sobą Bożą przychylność, wychodź z otwartością do ludzi, a zyskasz szacunek i zobaczysz owoc. Modlisz się o swoich bliskich – nie poddawaj się – o ciebie przecież też być może długo walczono, a jednak jesteś zbawiony i rozwijasz się. Bądźmy wytrwali i nieustępliwi we wszystkim, co robimy, jak ten rolnik nie zważajmy na trudne okoliczności, ale siejmy słowo, modlitwę, działanie z wiarą, a zobaczymy w końcu plon. Jak wiele razy ludzie ustępowali i poddawali się tuż przed szczytem, a przecież normalny rolnik nie rozdłubuje ziemi, żeby zobaczyć, czy ziarenka już kiełkują, ale najwyżej pilnuje przed szkodnikami i jak trzeba to podlewa. Ziarno rośnie samo. Natomiast oczekujmy z nadzieją, że otrzymamy to, o co prosiliśmy, bo Bóg powiedział w swoim Słowie, a więc nie może nas zawieść. Nie stójmy w życiu pod ścianą, jak na wiejskiej zabawie, ale wyjdźmy na środek, odważnie (nawet jak nogi cokolwiek się uginają) i działajmy z nadzieją i wiarą, że osiągniemy to, czego potrzebujemy i pragniemy. Często chrześcijaństwo wygląda cokolwiek wirtualnie – bracia i siostry mają dużo Słowa w sercu, wiele marzeń i pragnień, pojechaliby do szkoły, na misję, założyli kościół w swojej miejscowości, odeszliby z miejsca, w którym się duszą i umierają do miejsca, gdzie kwitnie życie… Ożeniliby się, zmienili pracę, ale… Gdy trzeba podjąć decyzję i konkretnie coś zrobić, to załamują się po pierwszym niepowodzeniu. No, czasem po drugim. Ale pomyślmy sobie o tym rolniku, który może zasiał, gonił szkodniki, nawadniał, i może nie jeden raz susza albo szarańcza jednak zjadła mu większość plonu. A on na nowo siał, dbał, aż zbierał w końcu i poszerzał swe pola, budował domostwo, znów siał, dbał, zbierał, walczył… Czasem widzimy wielkich mężów Bożych, ludzi sukcesu, zamożnych, znanych, docenianych itd. A nie wiemy, ile za tym stało nieudanych startów, porażek, podnoszenia się i na nowo i znów… aż przyszły przełomy, sukcesy, owoce. Bądźmy nieustępliwi w swoim życiu, służbie, a na pewno zobaczymy Bożą rękę nad nami i poszerzymy królestwo zarówno w swoim życiu jak i wokół nas.

Tags

Comments are closed.