Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Nasze szafarstwo – Bóg a finanse

5 marca 2014
Comments off
2 357 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

Wszelka władza pochodzi od Boga, czy nam się ona podoba, czy też nie. Taka jest rzeczywistość. Jego Słowo bardzo wyraźnie mówi o prawach duchowych, ale też o ziemskich. Jak funkcjonować w świecie gospodarczym zgodnie z  Bożymi zasadami?

Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim, bo nie ma władzy jak tylko od Boga, a te które są, przez Boga są ustanowione. Oddawajcie każdemu to, co mu się należy, komu podatek; podatek: komu cło, cło; komu bojaźń, bojaźń; komu cześć, cześć.   ( Rzym. 13/1,7)

Pracujemy w różnych miejscach, mamy różnych szefów, a może sami jesteśmy pracodawcami, którzy zatrudniają innych. Dysponujemy majątkiem – swoim, ale też powierzonym nam przez innych.
W świecie stosowane są przeróżne praktyki omijania płacenia podatków: niewykazywanie całkowitych dochodów, wykonywanie przeróżnych zleceń bez faktur, przywłaszczania sobie mienia w majestacie litery prawa.
Takie, czy inne procedery mają miejsce, bo wydaje nam się, że pozornie coś zarobimy. Zwiększymy swoją majętność, omijając prawo. Mamy nadzieję, że nikt tego nie widzi. Patrząc po ludzku – tak, ale to nie  jest Boży standard funkcjonowania.
Zaufajmy Panu – wystawmy na próbę Jego Słowo. Popatrzmy na naszych  pracowników, majątek firmy, w świetle szafarstwa otrzymanego od Boga. Opłaca się płacić podatek, cło, pensje wykazywane w całości, okazywać szacunek przełożonym, szanować majątek firmy – bo tak mówi Boże Słowo.
Bóg widzi wszystko, a Jego Słowo jest jednoznaczne: „Oddawajcie każdemu co mu się należy, podatek to podatek, cło – cło, cześć – cześć.
Widząc swoich pracowników, odbierających pensje – wiem, że za nimi stoją ich rodziny, przyszłe emerytury. Wiem, że po czasie pracy, w domu czekają dzieci na swoich ojców i mamy, i że po części w tym jest też moja odpowiedzialność.
Funkcjonowanie zgodnie z Jego zasadami daje mi coś zupełnie wyjątkowego – poczucie że staram się być posłusznym Temu, do którego należy wszelka władza i cześć.

Comments are closed.