Moc świadectwa

22 września 2014
Comments off
2 147 Odsłon

Tekst: Małgorzata Górnicka

 

Nie ma gorszych czy lepszych świadectw. Twoje czy moje świadectwo nawrócenia, życia z Bogiem, czy uzdrowienia jest tak samo cenne i ważne i może zmienić czyjeś życie. Pamiętajmy, że nigdy nie wiadomo, komu przyjdzie nam nim usłużyć i że zawsze na naszej drodze znajdzie się ktoś, dla kogo nasze słowa będą dokładną i adekwatną odpowiedzią na pragnienia jego serca.

 

Jedną z gorszych rzeczy, jakie może w życiu chrześcijanina zrobić diabeł, to przekonać go, że jeśli nie nawrócił się w sposób spektakularny, to świadectwo jego nawrócenia nie będzie w stanie przyciągnąć innych do żywego Boga.

W ten sposób wielu z nas, którzy nawrócili się szukając Boga takiego, jakim On jest naprawdę i z całego serca pragnąc Go poznać, a jednocześnie, nie mieli w swoim życiu problemów z prawem, używkami itp., mogą przez wiele lat nie przynosić owoców w postaci nawróceń innych ludzi, po prostu nie dzieląc się swoim „zwyczajnym” świadectwem z innymi.

Tymczasem Boży plan dla każdego z nas jest taki, że historia naszego nawrócenia, czy życia z Bogiem będzie dla kogoś innego dokładną i adekwatną odpowiedzią na pragnienia jego serca. A naszą rolą jest: 1) pytać Ducha Świętego o to, do kogo chce nas danego dnia posłać, 2) otworzyć usta i mówić 🙂

Nam samym może się wydawać, że nasze świadectwo nie ma w sobie takiej mocy jak świadectwa innych. Jednak wokół ciebie i mnie może być wielu ludzi, którzy pragną podobnej przemiany życia, jaka miała miejsce właśnie u nas. Może, podobnie jak ty, także nie mieli w życiu większych problemów, ale np.: byli samotni, czy czuli w sercu pustkę. Nie trzeba być nawróconym recydywistą czy narkomanem, by mieć patent na nawracanie innych. Można być, jak apostoł Paweł – przykładnym znawcą prawa spod skrzydeł mistrza Gamaliela, a mimo to skutecznie przyprowadzać innych do Boga. Dlaczego? Bo ten patent wkłada w nasze serca sam Bóg, a wychwytując spośród milionów ludzi właśnie ciebie i mnie, Bóg mówi nam: „JA w ciebie wierzę. A teraz idź i powiedz innym, co zrobiłem w twoim życiu.”

Tylu, ilu jest na świecie uczniów Jezusa, tyle mamy Bożych odpowiedzi na potrzeby ludzi wokół nas. Każdy z nas nawrócił się inaczej i każdy z nas będzie trafiał ze swoim przekazem do innych ludzi. Ważne jest jedynie, by odkryć ten swój specyficzny „target„, by w posłuszeństwie Duchowi Świętemu – zacząć działać. Ów target sprecyzuje się nam właśnie w trakcie konkretnego działania.

Podobnie jest ze świadectwami uzdrowień i uwolnień. Bardzo często jest tak, że osoba uzdrowiona z danej dolegliwości sama zaczyna usługiwać tym, którzy mają podobne problemy. Mając własne świadectwo uzdrowienia z danego problemu, jesteśmy przed tymi ludźmi uwiarygodnieni, a jednocześnie my sami pokazujemy na własnym przykładzie, że wiarygodny jest sam Bóg, który daną rzecz w naszym życiu uczynił.

Dlatego też zachęcam każdego, kto jeszcze, z różnych powodów, nie przyprowadził nikogo do pojednania się z Bogiem, żeby raz jeszcze zastanowił się, co takiego zrobił dla niego w momencie jego nawrócenia Bóg i czy rzeczywiście nie jest to coś, czym nie można się podzielić z innymi.

Także tych z nas, którzy doświadczyli uzdrowienia czy uwolnienia zachęcam, by sprawdzić, czy przypadkiem Duch Święty nie gromadzi wokół was osób z podobnymi do waszych problemami – właśnie po to, byście mogli innym w danej kwestii usłużyć.

W życiu z Bogiem często brakuje nam uważności i skrupulatności, a tymczasem Duch Święty jest delikatny i nie będzie krzyczał nam do ucha, że nasz sąsiad ma problemy z wrzodami i że przecież możesz mocą Ducha Świętego w Tobie pomóc mu, skoro sam zostałeś z tego problemu uzdrowiony 🙂 Takie rzeczy powinieneś zauważać i kojarzyć już sam.

Zastanawiajmy się więc, analizujmy fakty, badajmy okoliczności i słuchajmy głosu Ducha Świętego.

Niech żadna z rzeczy, którą w Twoim życiu zrobił dla ciebie Bóg nie pozostanie darem tylko dla ciebie. Moc twojego świadectwa, o ile tylko podzielisz się nim z innymi, przyniesie chwałę najwyższemu Bogu, a przy okazji – zmieni życie innych.

 

Ważne! Jeśli, dla odmiany, nie brakuje ci zapału ku ewangelizowaniu innych, ale tak naprawdę nie masz wielkich na tym polu sukcesów, zastanów się, jakie świadectwo swojego życia z Bogiem prezentujesz innym. Bo, czy można zachęcić kogoś do zmiany, skoro już na pierwszy rzut oka ktoś zauważy, że owa zmiana to tylko przeklejenie denominacyjnych etykietek? Czy dana osoba zobaczy w Twoim życiu owoce społeczności z żywym Bogiem, czy też martwą, zapakowaną w ewangelizacyjny przekaz, religię? Czy masz prawdziwe owoce swojego nawrócenia? Czy Boże obietnice, do których chcesz zachęcać innych, zaczęły się już manifestować w Twoim osobistym życiu? Jeśli nie, to nie dziw się, że Twoje ewangelizowanie nie działa. Nie zadziała także, jeśli nie zaprosisz do niego Ducha Świętego.

 

Możesz zatem przekazywać ludziom swoje świadectwa na 3 płaszczyznach: 1) swojego nawrócenia, 2) swojego życia z Bogiem, 3) zadziałania Boga w konkretnym problemie. To, o co powinieneś zadbać, to wiarygodność tego, o czym mówisz. Twoje życie musi być potwierdzeniem tego, do czego chcesz zachęcić innych. Musisz być po prostu w swoim chodzeniu z Bogiem autentyczny!

Comments are closed.