Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Małe początki

21 stycznia 2015
Comments off
2 391 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

W Jego objęciach nasz brak siły, mądrości, roztropności i zapobiegliwości przez przychylność Jezusa zostaje odwrócony i pomnożony.

 I ponownie stwierdziłem pod słońcem, że nie najszybszym przypada nagroda i nie najdzielniejszym zwycięstwo, również nie najmędrsi zdobywają chleb, a najroztropniejsi bogactwo, ani najuczeńsi uznanie, lecz że odpowiedni czas i przypadek stanowią o powodzeniu ich wszystkich” (Ks. Kaznodziei Salomona 9.11).

Ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne, i to, co jest niskiego rodu u świata i co wzgardzone, wybrał Bóg, w ogóle to, co jest niczym, aby to, co jest czymś, unicestwić.” (I Kor. 1.27-28).

Bóg uwielbia wybierać to co głupie i słabe, aby zawstydzić to, co dla świata mądre, mocne. W systemie panującym na tym świecie konkurencję nieraz wygrywają szybcy, mocni, bogaci itp.

System nagród tego świata jest bezwzględny i zimny, oparty na bezdusznych wynikach, efektach,  przyznający nagrody jedynie za efekty działań.

Ale nie taki jest Bóg, który jest naszym Panem. Zauważył to już Kaznodzieja Salomon. Boży standard działa w zupełnie innej przestrzeni. On z radością łamie wszystko to, co ustanawia świat. Co więcej, często z premedytacją posługuje się jego przeciwnością, aby wykazać swoją moc, potęgę  i obnażyć jego bezsilność. Czy to nie nadzieja i radość dla nas?

Jako Jego dzieci mamy niezasłużoną przychylność naszego Ojca, pomimo że żyjemy w „tym świecie”, obdarzeni jesteśmy łaską i przychylnością spoza jego systemu. W Jego objęciach nasz brak siły, mądrości, roztropności i zapobiegliwości przez przychylność Jezusa zostaje odwrócony i pomnożony.

Chcesz dowodów? Spójrz na Mojżesza – jąkał się i nie miał wiary w siebie. Dawid, młody pasterz, stanął na przeciwko Goliata. Więzień Józef został zastępcą faraona. Ukrywający się Gedeon został  przywódcą swego ludu, a mały chłopiec Samuel – wielkim prorokiem. Takich było wielu. Tego samego możemy doświadczyć ty i ja.

Pamiętaj tylko, że kiedy przyglądasz się sobie i widzisz stos swych niedostatków i braków – Bóg może cię użyć w każdej sytuacji, kiedy tylko będziesz blisko Niego. To On doda ci mądrości w pracy, wyprowadzi z chaosu, czy każdej innej trudnej sytuacji. On może posłużyć się tobą bez względu na to, co myśli świat na twój temat. To w Panu jest nasza siła i moc. Nie gardź małymi początkami, skup się na Nim, a On poprowadzi cię najlepszą drogą. W Nim jest siła do przejścia najwyższych gór, największych przeszkód. To nie siły tego świata będą ci pomagały, ale nasz Pan.

Nie gardź małymi początkami w życiu swoim i innych.

 

 

Comments are closed.