Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Made in heaven – Bóg a finanse

27 marca 2014
Comments off
2 805 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

„I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre.” (I Mojż.1.31) 

Czytając te słowa już po raz któryś, na nowo dotknął mnie fakt, że Bóg jest twórcą, i że tworzy rzeczy bardzo dobre. „Produkty nieba” – każdy z nas je lubi w swoim życiu, w ciemno je bierzemy i pożądamy, wiedząc jaką mają wartość dla nas i naszych najbliższych oraz kto jest ich twórcą.

Made in heaven jest gwarancją jakości, wartości i trwałości, której próżno szukać w wytworach z tego świata.
Trochę czasem zapominamy, że jako ludzie, w których mieszka Święty Duch, stworzeni na obraz Boga – też jesteśmy zobowiązani do wytwarzania produktów z takim emblematem. Każdego dnia pracując – jako pracodawca, pracownik, rzemieślnik – za sobą  pozostawiamy setki spraw, relacji, usług i kontaktów z klientami. Sprzedając produkty, będąc w relacji z klientem, czy wykonując usługi dla innych, powinniśmy funkcjonować jako wysłannicy Boga, naszego Ojca i Jego reprezentować. Wszak nie na darmo mówi się o chrześcijanach, jako o ambasadorach nieba.

Pytanie brzmi: jaką spuściznę po sobie zostawiamy każdego dnia?

Jak dużo naszych klientów już do nas nie wróci z powodu jakości naszej pracy? Jak wielu odbiorców ma złe zdanie na nasz temat? Ile wadliwych produktów udało nam się sprzedać, wiedząc o tym? Ilu terminów nie dotrzymaliśmy, a ile płatności wyszło od nas dopiero po upomnieniach? Ile…? Ile…? Ile… ?
Te pytania można mnożyć. Jednak istotą mojej myśli jest to, aby każdego dnia mieć świadomość, kogo reprezentujemy. Bóg nie zostawiał za sobą spalonej ziemi, zerwanych kontaktów, nieodebranych połączeń, wstydu po sobie.

Jako Jego dzieci, ale też dziedzice – mamy obowiązek, aby to co każdego dnia po sobie zostawiamy, miało standard Jego jakości w nas. Made in heaven – jasny i czytelny sygnał dla świata, KIM JESTEŚMY I KOGO REPREZENTUJEMY.

Comments are closed.