„Łaska, głupcze!”

3 maja 2014
Comments off
2 433 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

„ A wszyscy, którzy się do Ciebie uciekają, niech się cieszą, niech się weselą na zawsze! Osłaniaj ich, niech cieszą się Tobą, ci, którzy imię Twe miłują. Bo Ty, Panie, będziesz błogosławił sprawiedliwemu: otoczysz go łaską jak tarczą.”
(Ps. 5, 12-13)

Chciałoby się rzec za Billem Clintonem, który w 1992 roku na haśle: „gospodarka, głupcze!” oparł swoją zwycięską kampanię prezydencką.
Łaska może bardziej pasuje do sprawy zbawienia, ale odkryłem, że jej wymiar jest równie szeroki i praktyczny w codziennym funkcjonowaniu w biznesie.
Prowadząc firmę już od ponad 25 lat w niezmienionej formie i składzie osobowym, dotknęła mnie ta prawda, gdy próbowałem w jakiś sposób podsumować mijający czas. I właśnie to ostre stwierdzenie wbiło się w mój umysł. „Łaska, głupcze” – dotknęło mnie, gdy próbowałem przypominać sobie swoje „ mądre decyzje”, kontakty w biznesie, „przemyślane strategie”.
Ktoś powiedział, że łaska spada na nas niezasłużenie spod tronu Boga, jak złoty deszcz, ze względu  na Pana Jezusa Chrystusa. To stan, który Bóg przygotował Swoim dzieciom. Tylko niech ten stan  nie prowokuje nas do bezczynności.
Nie rezygnuj z tego co masz do wykonania, z kształcenia, inwencji, z intensywnej pracy. Musisz wykonać to, co do Ciebie należy. Bóg nigdy nie błogosławił lenistwa.
On chce przedłużyć twoje ramię o to, co nadnaturalne, co jest poza tobą i mną , poza naszym wpływem. Jest czas na naukę, inwestycje w swoje umiejętności. Ale nie próbujmy na nich bazować, na swojej sile, bo to kruchy fundament. Nasze zdolności i praca to cenny depozyt. Ale dopiero otulone świadomością Bożej łaski, stają się prawdziwą perłą i wartością w naszym życiu.
Bo łaska pokazuje, że można dalej, więcej, lżej i w większym odpocznieniu.
Tak, aby słowa błogosławieństwa wypowiedziane przez Mojżesza do Naftalego,  mogły stać  się również  naszym udziałem każdego dnia:

„Neftali łaską nasycony, pełen jest błogosławieństw Pana, morze i południe posiądzie.” ( V Ks. Mojż.33.23)

Comments are closed.