Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Książka „Chrystus Uzdrowiciel”

13 maja 2016
Comments off
3 889 Odsłon

Niniejsza książka, oprócz przedstawienia nauczania o uzdrowieniu, jasno prezentuje zasady wiary, dzięki którym każdy chrześcijanin może posiąść wszystko, co Adam stracił, a Chrystus odzyskał poprzez swoją ofiarę na Golgocie. To nowe wydanie książki Chrystus Uzdrowiciel dedykujemy każdemu, kto jest głodny Boga. R. V. Bosworth (fragment wstępu do wydania książki z roku 1973)

Tekst: Piotr Polanowski

Książka, którą chcę wam gorąco polecić – „Chrystus Uzdrowiciel” amerykańskiego ewangelisty, charyzmatyka Freda Francisa Boswortha, jest swoistym poradnikiem, jak przyjmować uzdrowienie. Pierwsze wydanie tej –  moim zdaniem – obowiązkowej pozycji dla każdego wierzącego, ukazało się w 1924 roku, prawie wiek temu.

Bosworth od momentu, kiedy mając 17 lat został cudownie uzdrowiony z nieuleczalnego stadium gruźlicy i do końca swoich dni, czyli 81 roku życia, był niezłomnym propagatorem wiary w moc uzdrowienia, jaką przekazał nam nasz Pan.

Niezwykle trudno jest nazwać recenzją moje osobiste spojrzenie ten wyjątkowo ciekawy zbór kazań wraz ze świadectwami uzdrowień, bo sam podobnego już doświadczyłem. Kilka lat temu brałem udział w spotkaniu z norweskim pastorem Gunnarem Enokiem Nilsenem, który opowiadał, jak Bóg uzdrawia w jego misji w Afryce. Kiedy pastor skończył głosić Słowo i poprosił o wyjście do przodu osoby, które mają jakieś dolegliwości, ja – z wielka wiarą i absolutnym przekonaniem – wystrzeliłem do przodu. Gdy głoszący doszedł do mnie i zapytał mnie po angielsku, co mi dolega, to zapomniałem z wrażenia, co mam odpowiedzieć. Po chwili, która trwała dla mnie całą wieczność, przypomniałem sobie tytuł płyty grupy Rainbow „Difficult to Cure” (Kłopoty ze zdrowiem),  po czym gestem wskazałem na nos, próbując wyjaśnić, że mam skrzywioną przegrodę nosową.  Ten mankament powodował u mnie brak węchu, uciążliwe chrapanie i katar sienny oraz chroniczne zapalenie zatok. Pastor zrozumiał, o co chodzi, położył palce na mój nos, odmówił modlitwę i powiedział  krótko: ”Pan Jezus Cię uzdrowił”. Alleluja! Już tej nocy nie chrapałem! Aby mieć pewność, postawiłem koło łóżka dyktafon, który włączał zapis reagując na głos. Moja radość była niezmierna, kiedy okazało się, że faktycznie, mój stan uległ poprawie. Sama przegroda prostowała mi się kilka miesięcy, ale zniknął katar sienny i co niezwykłe, poprawił mi się węch. W moim przypadku, całkowite uzdrowienie było procesem, który następował w czasie.

Jeżeli coś ci dolega uwierz , że On wziął twoją chorobę na siebie. Wiem, że to nie takie proste, jak się wydaje, dlatego bardzo zachęcam cię do osobistego spotkania z tą lekturą. Dla mnie ta książka była bardzo pomocna w nauczeniu się, jak przyjmować obietnice dotyczące uzdrowienia zapisane w Biblii. Choć ta pozycja liczy ponad 250 stron, czytałem ją z zapartym tchem. Została edytorsko przygotowana przez syna Boswortha, który tak oto pisze we wstępie do wydania z 1973 roku:

Niektórzy teologowie, chcąc usprawiedliwić swoją własną duchową niemoc, odsuwają wszystko nadprzyrodzone na mający rzekomo nadejść w przyszłości okres przejściowy, czego nie da się biblijnie udowodnić. Takie nauczanie wyrządziło fundamentalnemu chrześcijaństwu ogromne szkody. Jedynym oparciem dla takiego podejścia jest specyficzna interpretacja wyizolowanych fragmentów Pisma Świętego oraz ślepy tradycjonalizm, bardzo podobny do tego, z którym spotykał się Chrystus. Jednakże w głębi serc szczerych ludzi mieszka pragnienie, aby nie uważać Dziejów Apostolskich jedynie za historyczną relację, lecz przyznać im na nowo miejsce, jakie powinniśmy im przyznać – wzoru do naśladowania przez współczesny Kościół.” R. V. Bosworth

Przesłanie płynące z tej pozycji jest takie samo. Jezus Chrystus żyje – ten sam – teraz i na wieki! Pastor F.F. Bosworth pisze, iż żarliwie się modlił, aby tysiące ludzi nauczyły się przyjmować obietnice Bożego Słowa, niezmienne od 2000 lat! Czego i Tobie życzę, drogi czytelniku!


Książkę „Chrystus Uzdrowiciel” wydało Wydawnictwo Absolutnie Fantastycznie. Portal Cel objął nad nią patronat medialny. Można ją nabyć m.in. w naszym  sklepie internetowym oraz w księgarni Kościoła Chwały.

 

Tags

Comments are closed.