Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Kruszący beton religii

29 maja 2016
Comments off
1 807 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

„Oni zaś poszli i wszędzie kazali” (Ewangelia Marka 16:20)

Apostołowie szli i wszędzie kazali, a ja, kot Kuba, jechałem sobie metrem i udało mi się po drodze wstrząsnąć podstawami religii w tym kraju, choć sprawa wyglądała naprawdę groźnie. Jednakże ja,  kot Kuba, nie jestem z tych, co się cofają i giną.

Naprzeciwko mnie siedział facet ponurą twarzą posępną jak na pomniku z czasów PRL i nie on jeden takie oblicze w wagonie miał, jednak tenże dodatkowo zmawiał różaniec. Zdawało mi się, że z każdym paciorkiem coraz bardziej posępniał i już się obawiałem, że  zamieni się w betonowy słup więc podbiegłem i mówię: pan się modli, pan powinien być radosny! Nie do Maryi, a do Jezusa trzeba! Na to coś trzasnęło w klimacie, gościu rozpromieniał, powiedział, że on do Jezusa też! I tak sobie miło pogadaliśmy i o Kościele Chwały i o wieczorach chwały, a potem miałem słowo mądrości, na której stacji on wysiada, bo się biedaczek zapomniał od nadmiaru duchowych przeżyć!

Moja pani oczywiście twierdzi, że to był miły dziadek, który robi, co mu kto powie i że każdy z walizką wysiada na stacji Centrum. Ja tam jednak wiem, co to jest duchowa konfrontacja.

Comments are closed.