Kilka słów o 18-tce

9 kwietnia 2016
Comments off
1 678 Odsłon

Fishing_Logo250Tekst: Boguś Waszkiewicz

Wiek 18-tu lat kojarzy się nam z przejściem od okresu dziecięcego w dorosłość. Przychodzą wtedy zmiany w życiu i nowe obowiązki, które niekoniecznie muszą się nam podobać, ale prawda jest taka, że musimy to zaakceptować i iść dalej.

Niektórzy mówią, że 18 to tylko umowna granica, która została wyznaczona przez człowieka, jednak moim zdaniem, nawet jeśli nie widzimy zmiany w naszym życiu po 18 – tce, to i tak prędzej czy później ich doświadczymy.

Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, iż dzieciństwo jest jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Jest to czas kształtowania się osobowości, stylu oraz zawierania przyjaźni, czasem na całe życie. Pomagają w tym nam zarówno rodzice, jak i osoby z naszego otoczenia. Pomimo licznych wzlotów i upadków, cieszę się z tego, jak przeżyłem 18 lat mojego życia. Był to dla mnie czas odkrywania wielu talentów, poznawania niesamowitych ludzi i doświadczania coraz bardziej zaskakujących rzeczy.

Zmiana w naszym życiu często wywołuje  strach przed czymś nieznanym. Nie zaprzeczam temu, ponieważ sam staję przed wyborem kierunku studiów oraz dziedziny, która mnie interesuje i którą będę chciał się zajmować. Pomimo tego, iż nie znam swojej przyszłości, odważnie idę dalej przed siebie i nie boję się tego, co spotka mnie jutro. Spytacie skąd ta pewność się wzięła? Odpowiedź jest bardzo prosta – ponieważ kroczę przez życie z Bogiem, który mnie wzmacnia oraz ochrania przed złem tego świata. Tak jak szedłem z nim za rękę będąc małym dzieckiem, tak i teraz idę za nim niezależnie od tego, co spotkam na swojej drodze.

Przekroczenie 18-tki to bez wątpienia etap intensywnego rozwoju.  Zmieniamy szkołę, środowisko, często nasz styl, inaczej zaczynamy patrzeć na świat, który nas otacza. Jedyne co się nie zmienia, to Bóg i to jest właśnie niesamowite! Nieważne, na jaki kierunek studiów pójdę, w co będę się ubierać, ponieważ zdecydowałem, że zawsze chce już kroczyć z Bogiem.

Wszystkim, którzy jeszcze nie ukończyli 18 lat życzę, abyście wykorzystali ten czas jak najlepiej, wytrwale krocząc przez życie z Bogiem, ponieważ nie ma niczego cenniejszego na Ziemi, niż przebywanie w Jego obecności.

Tags

Comments are closed.