Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

„Katastrofa Banku Ducha Świętego”

18 sierpnia 2014
Comments off
2 461 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

Boże Słowo mówi, że tylko rzeczy założone na skale, ostoją się w tych czasach. Jedynym prawdziwym fundamentem jest Jego Słowo i Jego Obecność. A świat jest pełen podróbek i falsyfikatów i to widać na każdym kroku.

Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie je mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje podkopują i kradną; ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie podkopują i nie kradną. Albowiem gdzie jest skarb twój – tam będzie i serce twoje.(Mat. 6, 19-21)

 

Ze zdumieniem i zaskoczeniem przeczytałem artykuł na stronach biznes.pl z 7 sierpnia pt. : „Katastrofa Banku Ducha Świętego” – dotyczył banku z siedzibą w Portugalii. Powierzchownie czytającemu mogło by się wydawać, że Bogu wyrwało się coś spod kontroli, że nie opanował sytuacji, że to Jego jakaś klęska, że wreszcie Boże Królestwo doznało porażki i uszczerbku. Jednak śpieszę donieść, że Boże Królestwo ma się dobrze, że to tylko padła licha podróbka i falsyfikat, jakich świat jest pełen.

Boże Słowo mówi, że tylko rzeczy założone na skale, ostoją się w tych czasach. Jedynym prawdziwym fundamentem jest Jego Słowo i Jego Obecność. A świat jest pełen podróbek i falsyfikatów i to widać na każdym kroku.

Naszą odpowiedzialnością jest badać sprawy i rozróżniać duchy. Skąd co pochodzi. I nie mogą nas zmylić piękne i nabożne nazwy, choćby bardzo biblijne. Bank Ducha Świętego jest tego przykładem. I był chyba skazany na swój los, bo był mylnym drogowskazem, być może na drodze wielu prostych ludzi, którzy mu zaufali i powierzyli swoje pieniądze. Tylko to co jest z nieba, święte – to się ostoi. I czeka nas jeszcze wiele katastrof, upadków różnych systemów i instytucji.

Musimy się zastanowić, gdzie jest nasza ufność. Gdzie są zdeponowane nasze dobra i nasz skarbiec. Jeśli w ziemskim banku, czy systemie emerytalnym to muszę Cię przestrzec, że mogą Cię czekać kolejne upadki i bankructwa. Nawet jeśli ta instytucja przybiera tak duchową nazwę.

Jest skarbiec w niebie, który ma się dobrze – jest pewny i bezpieczny. Tam żaden mól, ani złodziej, ani recesja nie grozi. Po prostu inwestuj we właściwe rzeczy. Nie miej ufności w instytucjach tego świata, bo wszystkie one będą potrząśnięte. Na czym chcesz się oprzeć, jeżeli załamie się ekonomia i rynek? Kiedy nie będziesz miał pracy? Jeżeli stracisz swoje lokaty?

Czy czujesz się rozgoryczony, kiedy inni wokół ciebie chlubią się swoimi planami na przyszłość i swoją zasobnością?

 

Nie panikuj. Masz wszystko, czego ci potrzeba, jeżeli będziesz wierzył w obietnicę Pana, dotyczącą ochrony i Jego zaopatrzenia.

Każde dziecko Boże ma pewny kontrakt na przetrwanie i swój Bank w Niebie – ten prawdziwy.

Comments are closed.