Polecamy
Nowy numer magazynu Głos Przebudzenia! (3 listopada, 2020 6:09 pm)
POLECAMY „Zabić smoka” Daniel Kolenda (2 listopada, 2020 4:43 pm)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Kąpiel w brudnej wodzie

22 grudnia 2014
Comments off
4 071 Odsłon

Tekst: Marcin Podżorski

Biblia mówi, że Kościół jest podwaliną prawdy. Dzięki prawdzie uwalnianej przez Kościół możemy zauważyć rzeczy fałszywe, mętne.   

„Doświadczyłeś tych, którzy podają się za apostołów a nimi nie są, i stwierdziłeś, że są kłamcami” (Obj. Jana 2/2)

Powyższe słowa zostały skierowane przez Jezusa do kościoła w Efezie, który był na  tyle wyszkolony i wytrenowany w sprawach duchowych, że umiał odróżnić rzeczy prawdziwe od imitacji. Kościół w Efezie dostał laurkę od Pana Jezusa, że potrafił skonfrontować fałszywych apostołów i nazwać ich kłamcami.

Właściwie wzbudzony Kościół lokalny jest w stanie odróżnić prawidłowe nauczanie od fałszywego, prawidłowe usługiwanie od fałszywego, prawidłowe motywy służby, od fałszywych. Przy czym fałsz na gruncie chrześcijańskim nie polega na tym, że całkowicie zaprzecza się prawdzie, tylko na tym, że –mówiąc obrazowo – mętną wodę nazywa krystalicznie czystą.

Jest dostrzegalny wymiar aktywności demonicznej w Kościele polegający na akceptacji chodzenia w mętnej wodzie. Ludzie nie dążą do wysokich standardów, tylko zadawalają się niskimi standardami, patrząc na rzeczy ze swojej perspektywy. A przecież, umiłowanie prawdy, nawet wbrew własnemu interesowi będzie chroniło nasze życie przed zwiedzeniem.

Biblia mówi, że Kościół jest podwaliną prawdy. Dzięki prawdzie uwalnianej przez Kościół możemy zauważyć rzeczy fałszywe, mętne.  Dlatego tak bardzo diabeł i ludzie na których demony mają wpływ nie lubią silnych kościołów lokalnych i próbują je zdyskredytować za wszelką cenę.

Jedną z ról Kościoła jest dbanie o czystość nauki. Zdrowe nauczanie, uwolni czystą wodę Ducha Świętego w Kościele. Bo kiedy nikt nie pilnuje czystej wody, to woda może być mętna. A gdy jest mętna, nie widać jak bardzo jest płytka.

 

Tags

Comments are closed.