Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Jest coś więcej

28 sierpnia 2014
Comments off
2 568 Odsłon

06 sierpnia 2014

Dziś są z nami obie pastor Ule 🙂 Ula Podżorska i Ula Matan – śpiewają razem z Luizą, na klawiszach Paweł, na gitarze Michał, a na bębnie – Marcin. Przez dwie godziny spod kolumny Zygmunta płyną pieśni uwielbienia, przeplatane świadectwami różnych członków kościoła. Jest nas sporo, jest komu rozmawiać i modlić się o innych. Bóg może nas używać coraz bardziej. Dotyka ludzkich serc.

Poniżej kilka fragmentów tego, co mówiliśmy.

Adam Bartos:

Stańmy na miejscu Jezusa w chwili, kiedy modlił się w ogrodzie Getsemane i mówił: Ojcze, jeżeli to możliwe, oddal ode mnie ten kielich… Pewnie myślał wtedy: – Jutro zginę, w wielkich męczarniach… Dlaczego zdecydował się na to? Nie musiał przecież. Ale wiedział, że jeśli tego nie zrobi, to wszyscy ludzie będą na wieki oddzieleni od Boga; nie będzie dla nich żadnej szansy pojednania. Zdecydował się więc ponieść to cierpienie. I nie cierpiał za dobrych ludzi, ale za każdego, w tym i za najgorszych. Za tych, na których my już dawno postawiliśmy krzyżyk, uznaliśmy za skończonych.

A Jezus poniósł karę za każdego. Dlaczego? Nie było innego wyjścia. Dlatego nie lekceważmy tego. Nie ma innej drogi do nieba. Jezus powiedział: – Nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przeze mnie. I to jest proste. Nie trzeba chodzić na dalekie pielgrzymki. Trzeba uwierzyć w sercu, a potem wyznać to swoimi ustami. Nie zlekceważyć miłości Bożej.

Agata Cerońska:

Zbawienie jest dla każdego. Jeśli chcemy ujrzeć Królestwo Boże, musimy się narodzić na nowo. Jak? Czyniąc Jezusa panem swojego życia. Przyjmując Jezusa do swojego życia, otrzymujesz nie tylko życie wieczne, ale też potężną moc, tę samą moc, która wzbudziła Jezusa z martwych. Kiedy mój mąż wrócił z więzienia, w którym narodził się na nowo, był innym człowiekiem. O innym sercu, napełnionym Duchem Świętym. I powiedział mi, że nawet będąc taka dobra (jaka byłam – we własnym mniemaniu), pójdę do piekła, jeśli nie narodzę się na nowo. I to samo chcę ci powiedzieć: – Jeśli nie przyjmiesz Jezusa, tak się stanie!

Artur Ceroński:

Bóg, zanim jeszcze przyszedłeś na tę ziemię, wiedział doskonale, kim jesteś i co masz robić. Bóg, który jest jedyną drogą, prawdą i życiem. Bóg wszechmogący! O Nim chcemy wam dzisiaj mówić. O tym, że was kocha. Całym swoim sercem. Nie jest autorem żadnego zła, jakie nastąpiło w twoim życiu! Ma cudowny plan dla twojego życia! Ale żeby odnaleźć ten plan, musisz najpierw odnaleźć Jego.

Maria Brzezińska:

Każdy z nas ma potrzebę w sercu, aby być szczęśliwym. Nie wierzę, że znalazłaby się choć jedna osoba, która tego nie chce. I każdy chce prawdziwego szczęścia, nie podróbki. Pytanie tylko, co jest tym prawdziwym szczęściem? Ja go szukałam w podróżach, we wspinaczce, w mężczyznach – ale nic na tym świecie nie mogło zaspokoić tęsknoty w sercu, która ciągle mówiła, że jest coś więcej niż to, co oferuje świat. Dopiero kiedy poznałam Boga i powiedziałam Mu, że chcę, aby odtąd On rządził w moim życiu, znikł ten wieczny brak w sercu – i przyszła wolność, radość i spełnienie.

Tags

Comments are closed.