Jako mądry budowniczy

17 sierpnia 2014
Comments off
2 036 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

„Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje” 1 List do Koryntian 1:30b

Ja, kot Kuba jestem jako ten, co buduje mosty, a nie mury. Most zarzucam nad przepaścią, most wiary, miłości, a jak trzeba to i inny. Okazuje się jednak, że i z tym nie taka prosta sprawa, a wnoszę to z ostatniego snu mojej pan

Szła ona w tym śnie mianowicie koło mostu i dotknęła przęsła i ono się wyjęło, była to bowiem atrapa, a raczej dmuchany balon. Tym sposobem zawaliła się całkiem elegancka budowla, moja pani myślała, że będzie na nią, to znaczy, że zostanie ukarana. Nie było jednak komu karać, bo wszyscy przestraszyli się i uciekli. I co z tego dla nas wynika? To, że coś może być pozornie dobre, jednak nie przetrwa próby ognia. Czym jest „coś” możemy się z moją panią domyślać i to jest nasza tajemnica. Ja, kot Kuba, noszę namaszczenie do porządkowania i w mojej obecności padają atrapy, co najmniej jak Filistyni od miecza Dawida. Nawet bez dotyku, mój cień burzy fikcyjne budowle.

Ja, kot Kuba, w pełni zdaję sobie sprawę, że kształt tego świata przemija i nie chodzi o to, żeby sobie o tym pośpiewać i że mamy taką doktrynę. Na poziomie życiowo-operacyjnym warto też o tym wiedzieć. No właśnie, bo możemy postawić most a nie mur i być happy, a tak samo strawi to Boży ogień. W Starym Testamencie jest opowieść, że budują i tynkują dla odmiany mur, a lis wskoczy na ten mur i on jest rozwalony. Buduj tak most, że jak wskoczy nań kot taki jak ja, to się ostoi! Ze złota, srebra i drogich kamieni.

Comments are closed.