Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Jak zostać osłem?

4 lutego 2015
Comments off
2 534 Odsłon

Tekst: Urszula Podżorska

Wszyscy znamy historię o ośle, którego użył Jezus,  by wjechać do Jerozolimy. Wierzę, że każdy z nas chce być użyty przez Boga do jego celów.

W tej historii jest jeszcze jeden morał. Osioł nie szukał Jezusa. To Jezus szukał osła, bo potrzebował wjechać do miasta. Jest miejsce w Bogu, gdy to Jezus zaczyna nas szukać i mówi do nas: „potrzebuję cię”. Tak jak Jezus wysłał uczniów, by znaleźli i przyprowadzili mu osła, tak dziś Jezus szuka ludzi, których może użyć do swoich celów.

On dzisiaj znowu potrzebuje ludzi, na których może wjechać do środowiska wokół nas, do naszych miast, do naszych rodzin.

Proces stawania się posłusznym osłem, którego Jezus używa do własnych celów, jest bardzo bolesny. W pełni tego procesu doświadczył Mojżesz. Na początku we własnej sile chciał pomóc udręczonemu Izraelowi. Kiedy te plany zawiodły, wydawało się, że wszystko runęło w żuciu Mojżesza. Przyszedł jednak czas, że to sam Bóg objawił mu się i powiedział: „Przeto teraz idź. Posyłam cię do faraona. Wyprowadź mój lud z Egiptu”.

Wykorzystaj czas przygotowania, by Jezus we właściwym czasie mógł powiedzieć do Ciebie: „potrzebuję cię”.

Comments are closed.