Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Jak nie stać się rozbitkiem duchowym

20 lutego 2015
Comments off
3 672 Odsłon

Tekst: Marcin Podżorski

Słowo Boże oczyszcza nasze serca, kształtuje nasz charakter, ma wpływ na nasze sumienie. Po prostu trzyma nas na ścieżce życia. Natomiast odrzucenie zasad zdrowej nauki to odrzucenie kotwicy w naszym życiu.

„Zachowując wiarę i dobre sumienie, które pewni ludzie odrzucili i stali się rozbitkami w wierze” (1 Tym 1/19).

„Ale ty mów, co odpowiada zdrowej nauce” (Tyt. 2/1).

Paweł w swych listach wielokrotnie posługiwał się terminem „zdrowa nauka” na opisanie nauczania chrześcijańskiego, które promował. Wykład zdrowej nauki Pisma Świętego, będzie miał wpływ na całe nasze życie. Będzie uwalniał i wzmacniał wartości Królestwa Bożego  w nas: sprawiedliwość, radość i pokój w Duchu Świętym. Po tym poznasz ludzi wykarmionych na słowach zdrowej nauki.

Słowo Boże oczyszcza nasze serca, kształtuje nasz charakter, ma wpływ na nasze sumienie. Po prostu trzyma nas na ścieżce życia. Natomiast odrzucenie zasad zdrowej nauki to odrzucenie kotwicy w naszym życiu. To zawsze zaowocuje problemem na poziomie sumienia. Kiedy nasze serce (sumienie) jest zainfekowane, stąd tylko krok do poddania się duchom zwodniczym.

Duchy zwodnicze to perwersyjne duchy, które szukają ludzi podatnych na zwiedzenie w zakresie doktryny chrześcijańskiej. Ich rolą jest wykrzywianie prostych dróg pańskich. Nie widziałem w swoim funkcjonowaniu ludzi prawych, czystych w sercu, którzy by mieli problem z duchami zwodniczymi. Natomiast, mówiąc prawie ze 100% precyzją, na gruncie chrześcijańskim, tam gdzie były problemy z brakiem czystego serca, pojawiały się w końcu duchy zwodnicze. To takie bliźniaki syjamskie. W zasadzie można przeprowadzić równanie:  potencjał lidera + problemy z czystością serca= wejście duchów zwodniczych.

Pamiętam jak kilka lat temu prowadziłem konferencję chrześcijańską, gdzie Bóg potężnie się poruszał. Przyszła jedna kobieta, która stanęła w drzwiach, spojrzała na to co się dzieje na sali z miną eksperta i powiedziała o mnie: „ten człowiek się jeszcze będzie musiał dużo nauczyć”. Mówiła to w czasie, gdy sama próbowała wzbudzić grupę domową z wykradzionych ludzi z innych kościołów, mając w tym samym czasie rozpadające się małżeństwo. Dzisiaj po paru latach od tego zdarzenia jest wrakiem. Widzą to wszyscy, tylko nie ona. Duchy zwodnicze najpierw cię zaślepią, a potem zabiją.

Nauczyłem się rozpoznawać ludzi pod wpływem duchów zwodniczych. W jaki sposób? Po pierwsze, po przewrotności. Co tu dużo mówić, po chodzeniu w kłamstwie, kłamliwym duchu. Człowiek poddający nieustannie swoje życie oczyszczeniu mocą Słowa Bożego, będzie wolny od przewrotności, od odwracania kota ogonem dla swoich doraźnych celów.

Po drugie, ludzie operujący pod wpływem duchów zwodniczych mają manierę pouczania. Oni wiedzą lepiej. Nawet gdy obiektywnie nie mają pojęcia o rzeczach, czy dopiero raczkują. Osobiście ignoruję rozmowy na tematy duchowe z ludźmi mającymi problem z duchami zwodniczymi. Dlaczego? Bo jest to strata czasu. Przyczyną wejścia duchów zwodniczych do życia ludzi są problemy w sercu. Podstawowym jest pycha. Rozpraw się z sercem, odejdą duchy zwodnicze. Przyjdzie pion Boży. Wtedy można rozmawiać na tematy wiary.

Tylko że problem z duchami zwodniczymi nie zatrzymuje się w tym miejscu. Konsekwencją działania duchów zwodniczych, oprócz zniszczenia sumienia, będą czary. A to już temat na osobny artykuł.

Comments are closed.