Jak anioł do Maryi

8 czerwca 2014
Comments off
2 143 Odsłon

„Na krótką chwilę porzuciłem ciebie…” (Księga Izajasza 54:7)

Ja, kot Kuba, czułem się pominięty, bowiem w tym tygodniu nie byłem w centrum wydarzeń. Moja pani powiedziała jak zwykle, że to dobrze, bo nie karmię swego kociego rozbujałego ego, ale jak czymś dobrym mógłby być emocjonalny dół? Trochę mnie pocieszyło, że nawet Justynie Kowalczyk przytrafiła się depresja, nie żebym źle życzył, raczej umiem współczuć naszej sportsmence. Pani oczywiście uważa, że u kotów kanapowych mamy do czynienia z inną odmianą schorzenia łatwo uleczalną metodą ruszenia z owego mebla mojego szanownego zadu.

Dopuszczam taką możliwość, że Pan Jezus zgłaszał się do mnie z ofertą jakiegoś większego powołania, a ja zwyczajnie mogłem byłem nie zauważyć albo być zajęty czymś innym. Dlatego teraz jak są nowe rzeczy, nie ja jestem ich motorem. A że lubię być na czele, nie będę uczestniczył z tylnej ławy!

Pani mi powiedziała oczywiście, żebym zaczął Boga szukać, bo to dobrze zrobi i moim emocjom i kierunkowi działań. Może i tak, mam jednak lekkie obawy, że On przyjdzie z czymś dziwnym. Tak jak archanioł Gabriel do Marii (zwanej w pewnych kręgach Maryją) na ten przykład! Gdyby jednak było to coś bardziej pospolitego, znowu bym pewnie nie zauważył.

Comments are closed.