Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Inwestycje – bądź długodystansowcem

24 września 2014
Comments off
2 403 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

Stabilny wzrost, równoważny rozwój, systematyczność i czas oraz wierność zawsze były gwarancją stabilności, trwałości oraz sukcesu.

 

„Łatwo zdobyty majątek maleje; lecz kto stopniowo gromadzi, pomnaża go” (Sal.13.11)

 

 Czytając Biblię, nie mogę nadziwić się jej aktualności dzisiaj. W zasadzie nie jeden podręcznik porad biznesowych można uznać za bladą kopię tego, co dla nas, chrześcijan, jest wyłożone na tacy.

Mądrości króla Salomona są dobitne i trafne zarówno w warstwie materialnej jak i duchowej. „Wszystko już było i nie ma nic nowego pod słońcem” pisze kaznodzieja.

Stabilny wzrost, równoważny rozwój, systematyczność i czas oraz wierność zawsze były gwarancją stabilności, trwałości oraz sukcesu.

Biblia często obrazuje taką postawę porównaniem do „cedru libańskiego” – króla drzew, z którego była między innymi zbudowana Świątynia Pana.

Przeciwnym obrazem jest szybko rosnący bambus, także używany w budownictwie, lecz jakże pusty w środku.

Zasady rozważnego, systematycznego inwestowania zawsze przyniosą lepsze i pewniejsze rezultaty niż szybkie wzbogacanie się. Ziemia jest pełna szybkich i pewnych biznesów, które miały być cudownymi przedsięwzięciami, o których wspomnienie dziś budzi niesmak i zażenowanie. Co ciekawe, nie są one obce także chrześcijanom i nie przynoszą chluby Bożemu Królestwu, które ponoć mamy reprezentować. Lepiej być maratończykiem niż sprinterem – ta prawda świetnie sprawdza się w budowaniu naszych firm.

Nie próbujmy się szybko wzbogacić. Szybki pieniądz częściej doprowadzi do tragedii niż pomnożenia. Budujmy nasze finanse przejrzyście i transparentnie, a to wyda nieuchronnie dobry owoc.

Nie inwestujmy swoich środków w jedno miejsce. Inwestycje są jak dobry nawóz dla ziemi, rozłożone równomiernie mogą ją użyźniać, lecz skomasowane w jednym miejscu – mogą cuchnąć. W końcu, inwestujmy w to, co znamy i możemy zrozumieć.

To minimum wiedzy, którą jest dobrze zastosować, bo ona przyniesie oczekiwany plon. Dobre i mądre szafarstwo jest przez Boga nagradzane – jest też oznaką duchowej dojrzałości i pokazuje, gdzie jest nasze serce i ufność.

Systematyczność, czas, wierność dziesięcinie i kontrolowanie własnej konsumpcji to mocne i trwałe fundamenty i dziś warte zastosowania w finansach przez Ciebie i przeze mnie.

Comments are closed.