IDF rozpoczyna operacją lądową w Gazie

18 lipca 2014
Comments off
2 472 Odsłon

Premier Izraela Benjamin Netanjahu i Minister Obrony Mosze Jaalon wydali Siłom Obronnym Izraela (IDF) polecenie rozpoczęcia operacji lądowej.

Jej celem będzie zniszczenie tuneli łączących Strefę Gazy z Izraelem, używanych przez Hamas do prowadzenia operacji terrorystycznych. Jeden z takich tuneli użyty został dziś rano przez oddział zbrojny Hamasu do infiltracji terytorium Izraela. Duża akcja terrorystyczna została powstrzymana przez IDF.

Premier Netanjahu i Minister Jaalon zaznaczyli również, że armia izraelska powinna być przygotowana na rozszerzenie zakresu operacji lądowej. Operacja lądowa została zaakceptowana przez Gabinet Bezpieczeństwa po tym, jak Izrael przyjął, a Hamas odrzucił, zaproponowane przez Egipt zawieszenie broni.

Hamas nie przestrzegał również zaproponowanego przez ONZ wstrzymania ognia w celach humanitarnych i również dzisiaj kontynuował ostrzał miast Izraela. W świetle tej zbrodniczej i bezwzględnej przemocy ze strony Hamasu, jak i prób infiltracji terytorium Izraela, Izrael musi podjąć działania na rzecz bezpieczeństwa swoich obywateli.

Operacja „Protective Edge” będzie kontynuowana do momentu osiągnięcia swoich celów – przywrócenia długotrwałego spokoju obywatelom Izraela oraz poważanego osłabienia potencjału Hamasu i innych organizacji terrorystycznych.

Tags
,

Comments are closed.