Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Hardy rolkarz i wysublimowana humanistka – 30 kwietnia 2014

11 lipca 2014
Comments off
2 101 Odsłon

Marysia:

 

Dziś znowu wędrujemy po Polach Mokotowskich. Na ławce odpoczywa mężczyzna w rolkach. Zaskoczony naszym śpiewaniem, wciąga się w rozmowę. Ma w sobie dużo dumy i hardości, choć ostatecznie otwiera się i opowiada, jak rozpadło mu się małżeństwo, jak nie ma już córeczki na co dzień. Słyszy od nas dużo historii o tym, jak Bóg potrafi zainterweniować. Że tak naprawdę, również nasze spotkanie z nim jest jedną z tych Bożych ingerencji, kiedy Ojciec próbuje wyciągnąć nas z tarapatów, w jakie się wpakowaliśmy, żyjąc bez Boga i Jego prowadzenia.

 

Potem trudna rozmowa z panią doktor. Pięknie się uśmiechającą i mówiącą miłe, piękne słowa – o naturze, jak to jest wspaniale stworzona, i jak to nie potrzeba do tego wcale Boga. Prawdziwa humanistka, patrzy na nas ze współczującym pobłażaniem w oczach. W sumie wzrusza ją nasz zapał i nasza „naiwność”. O dziwo, zgadza się na modlitwę, ale w połowie przerywa ja, skrępowana, i odchodzi.

 

Dalej w parku wpada na nas młoda kobieta z rozbrykanym młodym labradorem. Bawimy się, a w międzyczasie głosimy Słowo. Miłe spotkanie kończy modlitwa.

 

Kiedy planujemy już wracać, natykamy się na grupkę lekko podchmielonych młodych – dwie dziewczyny, z których jedna zaraz zniknie, i dwóch chłopaków. Z tych, którzy wierzą w Boga, ale ograniczają Go do próśb o pomoc w trudnych sytuacjach. Dlaczego? Bo nie mają pojęcia, co to znaczy „iść za Bogiem”. Czy to ich wina, skoro nikt im nigdy nie mówił w kościele, jak można przełożyć Biblię na praktykę życia codziennego? Próbujemy więc choć trochę nadrobić wieloletnie zaległości i opowiadamy jak najwięcej o tym, jak Bóg działa w życiu i czego oczekuje od nas. Jest ciemno, znowu przeciągnęliśmy nasze wyjście do 22. Ale co zrobić, kiedy jest tyle potrzeb, tyle ludzi głodnych Boga?

Tags

Comments are closed.