Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Fenomen Jezusa

6 listopada 2015
Comments off
2 497 Odsłon

Tekst: Karolina Legierska

Już od jakiegoś czasu nie mogę oprzeć się wrażeniu, że kawa zyskała ostatnimi czasy przymioty super mocy. Fajna grafika, designerskie wnętrza i on – kubek gorącej kawy.

Kawa stała się nieodłącznym elementem dnia i przesłanką konieczną do dobrego humoru. Myślę, że jej urok tkwi w jej zmienności, jest odpowiednia dla tych pijących wyłącznie czarną smołę, jak i dla fanów zmysłowych doznań w postaci delikatnej pianki okraszonej niesfornymi wiórkami czekolady. Zastanawiam się, czy można jej przypisać „zalety” płynące ze spożywania alkoholu czy palenia papierochów, lecz w tym przypadku bez negatywnych skutków. Tak czy owak…

Wszędobylskie grafy, swoją drogą naprawdę smaczne i urocze, oferują ratunek od ciężkiego tygodnia, możliwość rozwiązania swoich problemów za pomocą jednego łyka, czy gwarancję rozpoczęcia udanego dnia właśnie z nim – kubkiem kawy.

Co prawda, nie spotkałam jeszcze odważnego, który pokusiłby się na przerobienie wersetów biblijnych, tak by tytułowa super kawa stała się ich bohaterem, ale kiedy już spróbujemy to zrobić, okaże się, że w zasadzie wszystko to, czego Bóg może dokonać w moim i Twoim życiu… może też kawa.

I tak:

„U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga, bo u Boga wszystko jest możliwe” (Ewangelia Marka 10:27)

Brzmi następująco, zachowując przesłanie:

Coffee solves everything”
“Good days start with coffee”

(tłum.: „Kawa rozwiązuje wszystkie problemy”, „Dobry dzień zaczyna się z kawą”)

Oczywiście temat jest niegroźny i może powinno się go traktować z przymrużeniem oka, ale czasami sobie myślę, szkoda, że aż tylu młodych ludzi wyraża w ten sposób tęsknotę za czymś prawdziwym, za mocą sprawczą w swoim życiu, za Tym, który może wszystko, i który utrzymuje w porządku cały wszechświat… w każdej sekundzie i każdego dnia. Za kimś, kto o nas zadba i uporządkuje nasze poplątane życie. Szkoda, że ludzie nie wiedzą, że Jezus może być ich siłą na co dzień. Początkiem ciężkiego tygodnia i tym, który sprawił, że już zostaliśmy uwolnieni od naszych trosk.

Apostoł Paweł pisze: „Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie” (Flp. 4:13). On powiedział, że możemy uczynić wszystko przez Jezusa, który jest naszą siłą. Jesteśmy na wszystko przygotowani i możemy się ze wszystkim zmierzyć  przez Tego, który wlał w nas wewnętrzną siłę.

Dobrze jest pozwolić Bogu, aby był wszystkim we wszystkim, dobrze jest wiedzieć, że nie robimy niczego na własną rękę. Ten werset może okazać się Słowem, w którym Twoja dusza znajdzie odpocznienie. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego, ale mamy świadomość, że On potrafi i dlatego decydujemy się na Jego działanie.

A wracając do kawy…  oczywiście, jest jedną z codziennych przyjemności – także i moich, ale myślę, że największą przyjemnością w życiu może być obserwowanie Jego działania.

I tak sobie jeszcze myślę, że czasami chciałabym skreślić słowo „Coffee” i wstawić „Jezus”. Ot tak, niech ludzie wiedzą, że jest coś więcej.

Coffee Jezus solves everything”
“Good days start with coffee Jezus”

[vc_gallery type=”image_grid” interval=”3″ images=”6790,6791,6792,6793″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”186×124″]

Comments are closed.