Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Elastyczny przed Bogiem

8 listopada 2015
Comments off
1 646 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

Dzieje Apostolskie 23:1b  ”Żyłem przed Bogiem z całkowicie czystym sumieniem”  

Ja, kot Kuba, przed Bogiem wiem, że nic nie wiem, jednakże przed ludem Bożym mam ugruntowane przekonania i jak każdy, uważam, że mam rację. Moja Pani zauważyła, że czasem jednak się mylę, ale wtedy szybko zmieniam zdanie, i twierdzę, że od początku poprawnie mówiłem, więc w czym problem. Czasem też opieram się jakiemuś dobremu pomysłowi, ale gdy już go przyjmę, adoptuję go jako własny i tak się utożsamiam, że trudno mnie przekonać, że nie ja to wymyśliłem. Pani twierdzi, że to cechy samca alfa, silna osobowość przywódcza, która nie dopuszcza do siebie myśli, że ktoś inny mógłby wygenerować tak cenną ideę, jednak mnie nie przekonuje cała ta psychologiczna nowomowa.

Jestem raczej jak apostoł Paweł, który powiedział, że żył przed Bogiem z całkowicie czystym sumieniem i nigdy nie sprzeciwiał się prawdzie i Bożemu kierunkowi. Do faryzeuszy to powiedział i innych do nich zbliżonych, więc to, że go Jezus wysadził  wcześniej z siodła nie powinno ich obchodzić. W Szkole Bożych Liderów moja pani dowiedziała się, że nie mamy już naszej przeszłości, tylko przeszłość Jezusa z Nazaretu. Jezus się nie mylił, więc i ja!

Moja pani, będąc jak na razie niezamężną niewiastą, ostatnio była lekko zszokowana, gdy podeszła do niej pewna przemiła siostra i mówi: „Ja wiem już, że masz męża, który nagrywa w kościele, tylko ja jeszcze nie wiem, który to jest”.  Pani odpowiedziała: „No super, tylko że ja nie mam męża”. O ile myśmy się zszokowali lekko, o tyle rozmówczyni osłupiała i pyta, „No jak to?”. Tak to, wyglądało jakbyśmy zakwestionowali w jej główce jakąś szerszą konstrukcje myślową. A przypowieści kota Kuby mówią: nie plotkujcie bracia, abyście oplotkowani nie byli! Jest więc kwestia, czy to moja pani zbiera, co zasiała, czy nasza koleżanka zasiewa, jednak musiała być jakaś za plecami o nas rozmowa. Konfrontacja z prawdą przebiegła w tym wypadku opornie,  ale się udało.

W całym tym kontekście moja pani powiedziała, że może istnieć fragment Pisma, na który ja, kot Kuba tak zareaguję, jak zostanę z nim skonfrontowany. Że trzeba będzie wielki głaz odwalić, bo już cuchnie jak z grobu Łazarza. I to ma być to głębokie kopanie w sercu, ta głębia którą tak wzywałem?Liczyłem szczerze mówiąc na jakieś Boże tajemnice objawione mi prywatnie.

Comments are closed.