Blogi
Boży szlif (Marzec 7, 2018 7:47 pm)
Zacznij działać! (Marzec 1, 2018 10:33 pm)
Duch Święty (Luty 20, 2018 3:12 pm)
Niech stanie się światłość (Luty 12, 2018 11:21 pm)
Mój wybór: trwanie w Chrystusie! (Styczeń 30, 2018 6:41 pm)
Na czym polega działanie apostolskie? (Styczeń 29, 2018 12:08 pm)

Efektywna modlitwa innymi językami

20150317_ABC_1000

Jezykowe_abecadlo_downloadModlitwa innymi językami (wraz z chrztem Duchem Świętym) darowana Kościołowi w dniu Pięćdziesiątnicy do dziś pozostaje kluczem otwierającym drzwi do nadprzyrodzonego świata darów Ducha Świętego. Dodajmy: kluczem rzadko używanym przez chrześcijan.

A przecież Kościoła nie stać na to, by dłużej trwać w duchowym impasie wywołanym m.in. odrzuceniem tego, jakże skutecznego, języka modlitwy. Właśnie temu tematowi został poświęcony poniższy tekst będący fragmentem większej całości – książki Mary Alice Islieb Skuteczna, żarliwa modlitwa (Effective Fervent Prayer).

To unikalna pozycja na chrześcijańskim rynku wydawniczym chociażby dlatego, że w całości jest oparta na praktyce modlitwy wstawienniczej samej autorki oraz pokolenia przebudzonych chrześcijan począwszy od lat 70. do 90. XX wieku. Przez to zachowuje ona charakter podręcznika modlitwy – z jednej strony mocno osadzonego na fundamencie Słowa Bożego i niewzruszonej osobistej wiary, z drugiej zaś – wprowadzającego czytelnika w świat nadprzyrodzonych doświadczeń modlitwy innymi językami.

Mary Alice czerpie tu nie tylko z życiowej wiedzy swojej i sobie współczesnych, lecz także stara się podążać śladem wytyczonym przez wstawienników pierwszej połowy XX wieku, którzy w modlitwie zradzali Boże poruszenia na ziemi. Ona sama, będąc misjonarką, powołana do służby wstawiennictwa przyczyniła się do rozpalenia ognia przebudzenia Ducha Świętego w Europie na przełomie lat 80. i 90. minionego stulecia.

 

Redakcja

 

DO POBRANIA PLIK PDF

Comments are closed.