Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Duch tego świata argumentuje: …bo wszyscy

22 czerwca 2015
Comments off
3 314 Odsłon

Tekst: Aneta Szuba

Na zajęciach z młodzieżą przerabiamy temat relacji damsko-męskich. Czy mieć chłopaka, dziewczynę? Kiedy? Co Biblia na to? Czym się różni przyjaźń od chodzenia? Itp.

Podczas zajęć mocno dotknęła mnie argumentacja… „wszyscy mają, wszyscy z kimś chodzą, wszyscy tak robią”. To jest duch tego świata, on bardzo silnie oddziałuje na nasze dzieci. Wywiera presję, wykorzystując wpływ otoczenia. A skoro świadomie wierzący, kochający Boga ludzie i tak są (póki co) w mniejszości, to co dopiero nasze dzieci!

Rzeczywistość tego świata, tak mocno kontrolowana i kreowana przez wroga, ma na celu po prostu zwieść/uwieść każdego Bożego człowieka, i to niezależnie od wieku. Najważniejsze, by nie wszedł na ścieżkę powołania, nie zaczął kroczyć Bożymi drogami.

Oddziaływanie ducha tego świata na nasze pociechy jest – najprościej rzecz ujmując – brutalne, ale nienowe:

Ef.2,2 „Także wy byliście umarli z powodu waszych występków i grzechów, które popełnialiście wtedy, gdy postępowaliście zgodnie z zasadami tego świata, w posłuszeństwie temu duchowi, który panuje nad mocą, powietrzem, duchem działającym obecnie w synach buntu/opornych”

Bo przecież nie chodzi tu tylko o relacje damsko-męskie. To te wszystkie kolejne mody pojawiające się w sumie znikąd, a wywracające znowu, i znowu poglądy, style, upodobania, zabawy – do góry nogami.

Nikt już nie wie, co lubi, czym się interesuje, co mu się podoba, ponieważ „coś” z zewnątrz manipuluje/oddziałuje/sugeruje/przekonuje.

Co robić?

  • Dom nie może być w rozdwojeniu, ani chaosie. Rodzice powinni wiedzieć, w jakim „duchu” wychowują swoje dzieci – dla Boga czy dla świata.
  • Znaleźć dla swoich pociech miejsce/kościół, gdzie mogą poznać więcej rówieśników, którzy są tacy jak oni – świadomie wychowywani w miłości do Boga (zapraszam do Kościoła Chwały J).
  • A kiedy znowu pojawi się argument w ustach dzieci, że on/ona też, bo wszyscy tak robią, myślą, zachowują się, chcą i jest to normalne – nie dać się zmanipulować, (oczywiście, kiedy wiemy, że jest to wbrew temu, w co wierzymy, jak postępujemy) związać wpływ tego ducha, a dziecku rzetelnie wytłumaczyć.

Więcej o pracy z dziećmi i młodzieżą na stronie Kościoła Chwały.

Tags
,

Comments are closed.