Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Droga do sukcesu

12 listopada 2014
Comments off
2 657 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

Możesz być bogaty lub nie, mieć uznanie świata lub przeciwnie – ale możesz cieszyć się jakością życia niedostępną dla milionerów, jeśli masz Jezusa.

 Przełożony więzienia nie musiał doglądać tego, co powierzył Józefowi, gdyż Pan był z nim i sprawił, że szczęściło mu się we wszystkim, cokolwiek czynił” (I Moj.39.23)

 

Sukces – najbardziej pożądana rzecz w dzisiejszym świecie. Ludzie dla jego osiągnięcia są w stanie oddać wiele. Jest to nadrzędny cel życia wielu. Niestety jego fałszywa definicja, która zalewa świat, dotyka też wielu z nas – ludzi wierzących. Ktoś powiedział, że jest tylko jedna rzecz gorsza od porażki – pozorny, fałszywy sukces. Z porażki zawsze można podnieść się, naprawić sytuację. Z pozornym sukcesem jest gorzej – chcemy w nim żyć i życie to często prowadzi do katastrofy, jeżeli w porę się nie opamiętamy.

Materialistyczny sposób życia na pierwszym miejscu stawia pieniądz i każda droga prowadząca do niego jest do zaakceptowania. Ogarnia nas fikcja, że za pieniądz wszystko można nabyć. Relacje, pragnienia, życie osobiste, praca, etyka, czas – wszystko zostaje mu podporządkowane.

„Ja” staje się twórcą naszego sukcesu. Osiągnięcia są wyłącznie naszą zasługą, porażki już niekoniecznie. Jesteśmy jedyną , doskonałą siłą sprawczą naszych osiągnięć i w niej pokładamy ufność i nadzieję na przyszłość.

A jaki pogląd na sukces przedstawia Biblia ?

 Sukces to doświadczanie ponadnaturalnych sił działających dla nas, w naszym życiu których sprawcą jest Bóg.

Józef w więzieniu był sam. Dostał się tam na podstawie fałszywych oskarżeń. Zdradzony przez braci, w obcej ziemi, ze statusem niewolnika.

Wszystko co miał, zostało mu odebrane. Jednak nie był tam samotny. Bóg był z nim. Nie jest ważne, co masz, ale Ten którego masz. Tan który może jednym skinieniem wszystko zmienić.

Możesz być bogaty lub nie, mieć uznanie świata lub przeciwnie – ale możesz cieszyć się jakością życia niedostępną dla milionerów, jeśli masz Jezusa.

Biblia nie sugeruje, że taki sukces jest dostępny tylko dla nielicznych wybranych. Jednak nie mami też fikcją, że wystarczy mieć marzenia, a one się spełnią. Mówi jasno, że autorem i sprawcą naszego sukcesu jest tylko i wyłącznie Bóg. I to relacja z nim, przez Jezusa Chrystusa, podłącza nas do nadnaturalnego działania w naszym życiu. Wiara w zaufaniu daje nam moc i pokój w sercu, że ten który wie wszystko, prowadzi nas najlepszą drogą.

Wszystko co Józef miał w tym czasie to Boża obecność i zaufanie, że Pan objawi ją wraz ze swoją mocą na Jego drodze. To doprowadziło Józefa do zupełnie innego miejsca w życiu, sukcesu którego tylko Bóg mógł być autorem.

Oto czego ty i ja potrzebujemy – Jego realnej obecności we wszystkim co robimy.

Comments are closed.