Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Dotknięcie Bożej ręki

24 grudnia 2014
Comments off
3 730 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

 

Lecz Jaabes był znakomitszy niż jego bracia i jego matka nazwała go Jaabes, gdyż pomyślała: W bólu rodziłam.  A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę.” (1 Kron 4.9-10)

 

„Bóg spełnia wolę tych, którzy się Go boją, usłyszy ich wołanie i przyjdzie im z pomocą” – tak mówi psalm 145.19.

Tego właśnie doświadczył Jaabes. Tego możesz doświadczyć ty i ja. Pan jest czuły na głos swoich dzieci, słyszy je i nie pozostaje bierny. Możemy oczekiwać Jego pomocy i reakcji, kwestią jest tylko nasze zaufanie do niego, wiara i determinacja. I  nie jest ważne jak ciężkie i trudne jest twoje położenie. Czy problemy w pracy, biznesie, rodzinie są dla Ciebie wielkie jak Goliat, twarde jak skala, czy głębokie jak morze.

Jaabes był człowiekiem wiary i Pan to zauważył. On szukał i został za to nagrodzony. Jego modlitwa była szczera i pełna determinacji. Tak jak modlitwa Jakuba wołającego: „nie puszczę Cię dopóki mi nie pobłogosławisz”. Nie była dla niego ograniczeniem przeszłość, która zaciążyła nad jego życiem, fatalne dziedzictwo, trud teraźniejszości i być może beznadzieja aktualnego położenia. On nie zgadzał się ze swoim aktualnym położeniem, z tym co widziały jego oczy. Nie miała znaczenia rzeczywistość, która go otaczała. Oczekiwał Wielkich rzeczy dla swojego życia, bo miał Wielkiego Boga. Jaabes widział, że nie prosząc Boga o błogosławieństwo, pozbawia się tego, co przychodzi jedynie  w odpowiedzi na prośbę do Niego. Wielu chrześcijan dziś nie zabiega o Boże błogosławieństwo uważając, że sami sobie dają świetnie radę. Kiedy zwracamy się o nie do Boga, to nie prosimy o coś, co sami możemy sobie zabezpieczyć. Błogosławieństwo w sensie biblijnym znaczy doznawać nadprzyrodzonej łaski, wykraczającej poza naturalny porządek rzeczy.

To radykalne postanowienie oddania steru w Boże ręce, ufając w pełni, że On zna zakres, czas i sposób, w jaki będzie go realizował w moim i twoim życiu. Modlimy się dokładnie o to, czego pragnie Bóg w naszym życiu, oddalając swoją wolę na drugi plan.

Czy tego potrzebujesz dla siebie dzisiaj? Ja tak i to bardzo. Wiem , że bez tego nie jestem w stanie poradzić sobie w pracy, w domu, w biznesie i rodzinie.

Kiedy będziemy prosić o Bożą, pełną mocy obecność w naszym życiu, tak jak to czynił Jaabes, też staniemy się świadkami niesamowitych zmian, które można wytłumaczyć jedynie dotknięciem Bożej ręki.

Comments are closed.