Czy chcesz zmienić swoje życie?

26 listopada 2013
Comments off
6 118 Odsłon

Czytasz Portal CEL od jakiegoś czasu. Pytasz, zastanawiasz się, szukasz odpowiedzi na pytania: „Czy moje życie ma sens”, „Jak mam przyjść do Boga, skoro On jest taki święty, a ja popełniam tyle grzechów”, „Czy Bóg mi pomoże?”, „Czy naprawdę Bogu na mnie zależy?”. Jeśli tu trafiłeś i przeczytałeś choć kilka artykułów, wiesz już, że Bóg chce przyjaźni z tobą. On za tobą tęskni i zna cały twój potencjał. Wie, jaki jesteś teraz – a zatem żaden twój grzech Go nie zaskoczy. Ale wie również, kim możesz stać, jeśli tylko Mu siebie powierzysz. Jak? Zrezygnuj z zasiadania na tronie swojego życia jako król, bo jak widzisz, donikąd cię to nie doprowadziło. A więc niech teraz rządzi prawdziwy Król – Jezus Chrystus. Daj Mu szansę, a przekonasz się, że może On zmienić twoje życie.

Radość. Uwolnienie od grzechu. Uzdrowienie ciała i umysłu. Wewnętrzny spokój. Szczęśliwa rodzina. Zabezpieczenie finansowe. W końcu najważniejsze… Zbawienie. Życie wieczne. Możesz to wszystko mieć. Jest tylko jeden warunek – musisz ukorzyć się przed Bogiem, wyznać swoje grzechy i uznać, że jest On twoim zbawicielem, że umarł za ciebie i zmartwychwstał, abyś ty mógł żyć na wieki z Jego niebiańskim Ojcem. Poproś Go, aby wziął w swoje ręce twoje życie.

Jak? Wystarczy szczera, krótka modlitwa. Żaden tekst modlitewny sam w sobie nie ma mocy sprawczej działającej automatycznie po wypowiedzeniu. Modlitwa skierowana do Boga winna wypływać z autentycznego pragnienia serca człowieka szukającego Boga i przekonanego o potrzebie kontaktu z NIM.

Jedynym pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem pozostaje sam Jezus Chrystus – ten, który zapewnił każdemu człowiekowi na ziemi możliwość wiecznego zbawienia. Pewność tego zbawienia przychodzi tylko przez wiarę w Syna Bożego na podstawie Bożych obietnic zawartych w Piśmie Świętym Nowego Testamentu.

Jeśli dotąd nie prosiłeś Boga o dar zbawienia i teraz z całego serca zwrócisz się do Niego w tej modlitwie, możesz liczyć na Jego odpowiedź.

Drogi niebiański Ojcze, przychodzę do Ciebie w imieniu Jezusa. Wyznaję, że odszedłem od Ciebie w moim życiu, grzesząc wobec Ciebie. Lecz teraz przychodzę w modlitwie i proszę: przebacz moją winę! Decyduję zawrócić w życiu i podążać za Twoim Słowem. Niech krew Twojego Syna Jezusa Chrystusa teraz zmyje moje grzechy, a Duch Święty wypełni moje wnętrze. Wierzę w sercu, że Jezus zmartwychwstał i odtąd uznaję Go za Pana mojego życia! Wzywam dziś Jego imienia ku mojemu zbawieniu! Ojcze w niebie, dziękuję Ci za dar zbawienia i powierzam się Twojemu prowadzeniu i opiece. Amen.

Jeżeli ze szczerego serca pomodliłeś się tą modlitwą, możesz być pewien, że zostałeś zbawiony. Nie musisz już bać się piekła, zawarłeś przymierze z Bogiem. Od teraz jednak nie tylko masz zbawienie po śmierci, lecz bóg zacznie naprawiać całe twoje życie. Pamiętaj jednak, aby pielęgnować tę nową przyjaźń z Bogiem, którą właśnie zawarłeś.

  1. Codziennie módl się. Mów do Boga i słuchaj Go, nie musisz uczyć się żadnych regułek, mów własnymi słowami.
  2. Codziennie czytaj Pismo Święte, niech stanie się twoim codziennym duchowym pokarmem.
  3. Znajdź kościół, w którym będziesz mógł uczyć się o Jezusie i przebywać z innymi chrześcijanami. Jeśli nie wiesz, gdzie mógłbyś taki kościół znaleźć, skontaktuj się z nami na redakcja@magazyncel.pl, pomożemy ci znaleźć chrześcijan w twojej okolicy.
  4. Opowiadaj o tym, co przeżyłeś z Bogiem, innym ludziom. To będzie budowało Twoją wiarę i wielu może przynieść zbawienie.
  5. Ciesz się swoim nowym życiem!

Comments are closed.