Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Boża arytmetyka

1 listopada 2015
Comments off
2 009 Odsłon

Tekst: Kot Kuba

Nie ma takiego, kto by opuścił (…), który by nie otrzymał stokrotnie ”  (Ew. Marka 10:29b-30a ) 

Ja, kot Kuba, o 100-krotnym plonie słuchałem na konferencji z Peterem Gammonsem, a ponieważ cosik zasiałem, teraz z żarliwością oczekuję zwrotu. Obliczyłem sobie, że jak miesięcznie dam 100 zł, zbiorę 10 000, co w zupełności wystarczy na moje drobne wydatki. Zrobię tak drugi raz i mam równo milion, a powiadają niedowiarki biznesmeni, że pierwszy milion w naszym kraju trzeba ukraść. Już myślałem, że odkryłem co najmniej finansowe perpetuum mobile i zacząłem lepiej pojmować ekonomię, dlaczego banki centralne masowo teraz drukują kasę. Dlatego że ja, kot Kuba – pełen wiary – nadchodzę!

Na moje rozumowanie cień rzuciła jednakże uwaga mojej pani, że już kilkanaście (czy więcej) lat temu sam wielebny Kenneth Hagin policzył, że gdyby wierzący zrobiłby to konsekwentnie kilka razy, wyczerpałby całą kasę dostępną we wszechświecie. Już ją chciałem osądzić, że podważa zasadę siania i żęcia, jednak mi pokazała werset, że póki ziemia istnieć będzie, nie ustanie siew i żniwo. A ja z wersetami nie dyskutuję, nie kwestionowałbym w tym momencie również istnienia ziemi.

To, że nie wiem dokładnie ile zbiorę (jedno pewne, że dużo!) to pikuś, najgorsze jest to, że trzeba opuścić wszystko, a dostanie się zwrot wśród prześladowań. Nie mogę więc mnożyć sobie ziarna przez 100 w oparciu o jeden werset bez szerszego kontekstu życia. Peter Gammons całkowicie powierzył się głoszeniu ewangelii, pozostawiając wszystko poza jego kotką-szczęściarą. Zapytałem się mojej pani, co ona (kotka) zrobiła, w czym ja nie dorastam, że ma wszystko za friko? Jak się domyślacie, okazało się, że nie mam, bo zazdroszczę, że nie mam, bo źle proszę, zamyślając to zużyć na zaspokojenie swoich pożądliwości, zamiast finansować pracę Bożą. A przecież w Boże namaszczenie zasiałem owe 100 zł!

Comments are closed.