Bóg przyszedł, by nieść pomoc swoim ludziom

3 sierpnia 2015
Comments off
2 027 Odsłon


Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, kiedy skorzystałeś z pomocy nieba? Czy wiesz, jak otrzymać swój cud i sprawić, by to, co jest niemożliwe, stało się możliwe? Czytaj dalej, a poznasz kilka wskazówek jak skutecznie uwolnić Bożą moc potrzebną w trudnych chwilach.

​Wiedz, że Bóg zawsze pragnie pomóc swoim ludziom. On chce być odpowiedzią na sytuację bez wyjścia. To nie jest Bóg, który opuścił swoje stworzenie, ale Bóg, który chce je uratować. On zawsze prezentuje się jako pomocnik, a Jezus poszedł w Jego ślady. Robił to, co widział u swojego Ojca. Cały Nowy Testament pokazuje, jak Jezus niósł pomoc i czynił dobrze. Zawsze właściwe jest odpowiadanie na problemy Bożą mocą. Nasz Bóg nie przebywa w odległej galaktyce, daleko stąd, a sytuacje, jakim musimy stawić czoła, nie są mu obojętne. To jest Bóg, który zstępuje na ziemię i ingeruje w nasze zmagania. Pamiętaj, jednym z Jego imion to Emmanuel – Bóg jest z nami. Jego zdolność pomocy obejmuje zarówno nasze małe przeciwności jak i ratunek od niechybnego zniszczenia. On jest tym, który ma moc, by wzbudzić to, co umarło, uzdrowić każdą chorobę, przynieść pokój w czasie wielkiego stresu, odbudować relacje, zaopatrzyć w trudnym czasie i chronić przed wielkimi wrogami. Od Genesis po Objawienie nasz Bóg dowiódł, że jest tym, który niesie pomoc swojemu ludowi.

​W Biblii można znaleźć historię o tym, jak Jezus przechodził przez miasto Nain (Ew. Łukasza 7:11-17), gdzie właśnie odbywał się pogrzeb. Wdowa straciła swojego jedynego syna, co oznaczało, że będzie musiała sprostać najtrudniejszym chwilom w swoim życiu. W tamtych czasach bycie prawdziwą wdową oznaczało, że kobieta nie miała męża ani żadnego syna, który mógłby zarobić na utrzymanie. Kobiety nie mogły pracować tak jak dzisiaj. W swej sytuacji ta kobieta desperacko potrzebowała pomocy, ale nigdzie nie mogła jej znaleźć. Jednak kiedy Jezus pojawia się w mieście, wszystko się zmienia. Tego ranka, kiedy złożyła swojego syna do trumny, był to najprawdopodobniej najgorszy dzień w jej życiu. Spotkała ją tragedia. Teraz także musiała pogrzebać wszystkie swoje marzenia i plany na przyszłość. Szła obok trumny razem z krewnymi, gdy podszedł do niej Rabbi o pełnym współczucia spojrzeniu. „Nie płacz”. Jezus jest Emmanuelem – Bogiem, który przychodzi i jest Królem w Bożym Królestwie. To królestwo, to Królestwo Światłości i Życia. Kiedy jesteśmy blisko Jezusa, nasze życie staje się lepsze. Nawet gdy otacza nas śmierć On ma moc, by wskrzesić to, co umarło!

​​Jezus przemówił z wiarą i mocą. W ciągu kilku sekund chłopak się obudził. To musiał być nieprawdopodobny moment dla wszystkich zgromadzonych, włączając w to wdowę. Nie tylko odzyskała syna, ale również swoje życie. Syn od tamtej chwili mógł zadbać o to, by niczego nie brakowało w domu, a jego matka mogła zobaczyć, jak się pobiera z kobietą swojego życia, a potem cieszyć się wnukami. Bóg widział przez co przechodziła i przyszedł z pomocą, jakiej potrzebowała. Ten cud był znaczący nie tylko dla tej rodzin,y ale również dla całego miasta. Wszyscy mieszkańcy znali historie Eliasza i Elizeusza. Wiedzieli, że Bóg wzbudzał z martwych chłopców w Starym Testamencie, ale teraz mogli zobaczyć to na własne oczy. Odpowiedzieli na to, co zobaczyli: „Bóg przyszedł z pomocą do swojego ludu” (Ew. Łukasza 7:16b NIV).

​Dzisiaj również możemy doświadczyć tego samego. Jezus jest taki sam. Nie zmienił się od czasów, kiedy chodził po ziemi i nie zmieni się w przyszłości. On wciąż jest Emmanuelem, wciąż może robić te same rzeczy dla nas. Jak doświadczyć tego typu przełomów i cudów? Co możemy zrobić, żeby zobaczyć, jak Bóg wyciąga rękę do okoliczności, w których się znajdujemy? Bóg zawsze odpowiada na naszą wiarę, a nie potrzebę. Zastanawiam się, czy ta wdowa modliła się zanim wyszła z domu. Być może przypominała Bogu o przymierzu, jakie z Nim miała, oraz o historii Eliasza. Widzisz, są pewne sposoby, by zwrócić Bożą uwagę tak, że On odpowie. Kiedy ogłaszamy potężne Słowo nad problematycznymi sytuacjami w swoim życiu, uaktywnia to Bożą moc. Zamiast narzekać, zaatakuj z wiarą i Bożym Słowem. Kiedy to będziesz robić, uwolnisz Bożą moc i sprowadzisz pomoc, jakiej potrzebujesz.

​Poniżej podaję kilka wersetów i wskazówek, jak uruchomić Bożą moc w swoim życiu.

Jeśli znajdujesz się w sytuacji bez nadziei, uważaj na to, co wypowiadasz. Co chcesz, aby się wydarzyło… a na co masz wiarę? Jeśli pragniesz, by w twoim życiu ożyło to, co jest martwe, to czas, by wyznawać nad tym Boże Słowo. Musisz odpowiedzieć wiarą i zaufaniem do Boga, że jest w stanie to dla ciebie zrobić. Kiedy tak postąpisz, Bóg Ci odpowie, a Ty otrzymasz to, o co prosiłeś. Zapamiętaj na całe życie: Bóg jest Bogiem, który przychodzi z pomocą swoim ludziom. Więc jeśli masz pewność, że jesteś częścią Jego ludu, bez przeszkód możesz otrzymać Jego pomoc!

  • Pomoc finansowa: Genesis 22:14
  • Pomoc w relacjach: Filipian 2:2
  • Uwolnienie od lęku: Psalm 55:23
  • Uzdrowienie z choroby: Psalm 103:1-5

Comments are closed.