Polecamy
Integralność (30 kwietnia, 2022 10:36 am)
Nowość wydawnicza: Finansowe IQ (29 maja, 2020 6:02 pm)
Premiera Głosu Przebudzenia (6 marca, 2020 11:58 am)
Nowość wydawnicza: Boży niezbędnik (14 grudnia, 2018 7:06 pm)

Bóg na pierwszym miejscu – Dziesięcina – część 2

15 października 2014
Comments off
3 398 Odsłon

Tekst: Leszek Sikora

 

„Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, aby był zapas w moim domu, a wtedy możecie Mnie doświadczać w tym – mówi Pan Zastępów – czy wam nie otworzę zaworów niebieskich i nie zleję na was błogosławieństwa w przeobfitej mierze. I zgromię dla waszego dobra szkodnika polnego, aby wam nie niszczył owocu pól, a winorośl nie będzie już pozbawiona owoców, mówi Pan Zastępów” (Malach.3.10-11)

 

Bóg pragnie Ci błogosławić. On dla swoich dzieci przygotował najlepsze rzeczy. Nie tylko tam w niebie, ale już tu na ziemi. To błogosławieństwo dotyczy twojego ducha, duszy i ciała. Ale warunkiem Jego aktywności w tej sprawie jest twoja i moja postawa. Kiedy nawracamy się duchowo, musimy do niego przyjść po nowe życie. Bez tego nic się nie stanie. Prawidłowa postawa dotyczy także dziedziny finansów. Wpierw uwielbienie dla Boga, także przez nasze finanse, a On mówi w swoim Słowie: doświadcz mnie i wypróbuj w tej mierze, sprawdź czy to działa, przekonaj się, że moje słowo jest prawdą.

Dawanie dziesięciny zanim jeszcze doświadczymy finansowych przełomów, jest wiarą w moc Jego błogosławieństwa, ufnością w to co zapowiedział. Bóg przeznaczył Chrystusa za moje i Twoje odkupienia, zanim jeszcze ktokolwiek z nas odpowiedział na Jego wołanie (Rzym. 5.8). Dziesięcina to nasza wiara, że coś nastąpi po niej. To także próba dla naszego serca – gdzie nasz skarb, tam serce nasze. Uczy ona stawiać Boga na pierwszym miejscu – dając to co pierwsze, najlepsze, wierzy że Bóg, pobłogosławi to, co zostaje w naszych rękach. Kiedy dajemy z tego co pierwsze – trzeba wiary, kiedy dajemy z tego co nam pozostaje – już nie.

Lepsze jest 90% z Bożym błogosławieństwem niż 100% bez Niego.

Te nasze 90% my konsumujemy, niejako tracimy bezpowrotnie. Boże 10%, zainwestowane z wiarą, staje się naszą duchową inwestycją, taką książeczką czekową u Boga, polisą uczestnictwa Boga w naszych finansach.

Wreszcie dziesięcina, której nie oddałeś, zatrzymana staje się przekleństwem. Wszak ona należy do Pana, jest Jego własnością.

Jest ona wyzwaniem dla nas, żyjących w nowym przymierzu. Prawa Nowego przymierza to wyższy standard, niż stare przymierze. Dajemy już nie poprzez zakon, nie przez prawo, ale poprzez serce, z miłości. Dlatego powinna być połączona z miłosierdziem, sprawiedliwością i wiernością ( Ew. Mat.23.23).

List do Rzymian mówi nam, że sprawiedliwy z wiary żyć będzie. Z wiary w Jego słowo, że Ono jest prawdą i wypełni się to, co jest w Nim zapisane, także to co pisze prorok Malachiasz odnośnie Bożej deklaracji. Wypróbuj Go i Ty.

Comments are closed.