Błogosławiony ten, kto się mną nie zgorszy

27 stycznia 2014
Comments off
3 979 Odsłon

Tekst: Małgorzata Górnicka

Jako chrześcijanie doczekaliśmy się życia w bardzo ciekawych czasach. Oto bowiem, jak za życia Pana Jezusa, tak i teraz, wielu spośród szumnie nazywających się Jego uczniami, gorszy się swoim własnym Mistrzem.

Ślepi odzyskują wzrok i chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni i głusi słyszą, umarli są wskrzeszani, a ubogim zwiastowana jest ewangelia; A błogosławiony jest ten, kto się mną nie zgorszy (Ewangelia Mateusza 11:5-6)

Powodem owego zgorszenia jest, ni mniej ni więcej, tylko Boże życie w działaniu (Boża moc w praktyce), czyli uzdrawianie, dzisiaj – tu i teraz.

Okazuje się bowiem, że uzdrowieniami, cudami i znakami MOŻNA się zgorszyć, że zbyt częste obnoszenie się (vide: dawanie świadectwa)  z wysłuchanymi modlitwami (vide: uzdrowieniami)  złości, i to najbardziej wszystkich tych, którzy nigdy w swoim życiu NIKOGO nie uzdrowili i którzy nigdy w swoim życiu nie otrzymali i nie doświadczyli żadnego uzdrowienia!

Lud mój ginie

Tymczasem w Bożym Słowie czytamy, że: „lud mój ginie, gdyż brak mu poznania” (Oz. 4:6). A zatem,  czy to Pana Jezusa wina, że ktoś się boi uwierzyć, że On ma moc uzdrawiać  i dzisiaj (bo przecież: „tyle wokoło zwiedzeń, fałszywych nauk i proroków„)? Czy to wina Jezusa, że ktoś się boi uczynić swój krok wiary i zacząć działać w Jego Imieniu i w nadanym mu, jako Bożemu dziecku, autorytecie? Czy to Jezusa wina, że zatrzymujemy się na etapie: „Panie nie wiem, jak się modlić… Panie, to nie działa…” – zamiast prosić Boga o mądrość i szukać tych wszystkich, u których „to zadziałało” – są uzdrowienia w Imieniu Jezusa i sam Bóg odbiera sobie z tego chwałę? A przecież mamy czynić rzeczy takie jak On, a nawet większe (Jn 14:12). Więc w jaki sposób „ma nam się to stać„, skoro nie będziemy robić NIC?!…  Albo, będziemy… ale negować… i zamiast wiary i nadziei – przynosić innym zwątpienie i beznadzieję?

Wszystko będzie nam dodane

Czytamy także w Biblii o gwałtownikach zdobywających Królestwo Niebieskie (Jn. 11:12). Czasem po prostu musimy zrobić COŚ –  nie tylko czekać na uzdrowienie. Musimy zająć się robieniem rzeczy dla Boga, to pozwoli nam skierować nasz wzrok z nas samych i naszych problemów  na Niego i sprawy Jego Królestwa. Mamy być czynni (szukanie Bożego Królestwa nie jest biernością – Mt. 6:33), a wszystko inne będzie nam dodane – także uzdrowienie. Nie wyobrażam sobie biernego leżenia i czekania „na zmiłowanie”  i przyprawiania tego wszystkiego jeszcze na dodatek niewiarą! Czasy uzdrowienia w Betezdzie już dawno minęły (Jn.5:1-18)!  Kobieta z krwotokiem (Mk. 5:25-34) sama wzięła sprawy w swoje ręce i POSZŁA po swoje uzdrowienie, ALE do tego potrzeba DETERMINACJI! A także Abrahamowego zawierzenia Bogu (Rz. 4:3), a nie wietrzenia wszędzie zwiedzeń i teorii spiskowych, choć to prawda, że „dni są złe” (Ef. 5:16)!

Udrożnienie dla Królestwa

Ilekroć śledzę informacje na temat czyjejś służby, w wyniku której ludzie zaczynają doświadczać ponadnaturalnej mocy Bożej i uzdrowień, okazuje się, że na samym początku, u tych wszystkich, u których Boża moc zaczęła się manifestować i Bóg zaczął się przyznawać do ich modlitw, była mocna niezgoda na poddanie się chorobie i na śmierć. Potem była chęć dowiedzenia się, co robić , jak się modlić, gdzie się dotychczas popełniało błąd. Bywało też najczęściej jakieś osobiste doświadczenie, które skłoniło daną osobę do długotrwałych często poszukiwań i wielkiej determinacji, by w końcu Boże uzdrowienie stawało się ich realnością i codziennością.

***

Osobiście, od kilku miesięcy doświadczam podobnej determinacji, chęci poszukiwania i podobnego do opisanego wcześniej pragnienia bycia udrożnionym do poszerzania Bożego Królestwa. I jaki jest efekt? Co najmniej trzy namacalne i konkretne uzdrowienia we własnym domu w ciągu ostatnich kilku dni! Chwała niech będzie Najwyższemu Bogu!

Efekty moich poszukiwań można znaleźć między innymi tu: https://www.facebook.com/UzdrowienieJestDlaCiebie – świadectwa, nauczania, filmy

Comments are closed.